На Полтавщині провели Регіональний форум «Органічна Україна – 2021»

Надрукувати

Під патронатом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України, за підтримки Швейцарської конфедерації, в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» 8 липня в селищі Диканька відбувся  XXXXXIII Регіональний форум «Органічна Україна – 2021. Полтава».

Обговорили питання співпраці бізнесу та держави на шляху  розвитку органічного землеробства в області, зокрема законодавчого регулювання і фінансової підтримки, сертифікації органічного виробництва.

 

З вітальним словом та інформацією про органічне виробництво в області виступив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Віктор Скриль. «Органічне виробництво – це не бізнес, а насамперед здоров’я нації. Потрібно вірити в успішне майбутнє України і мріяти про органічний продукт харчування на столі у кожного українця», - зазначив він у своїй промові.

 

На Полтавщині органічне виробництво – це близько 33 тисяч гектарів, або 2,5 відсотка земель, які використовуються на принципах органічного землеробства. Всього в області щорічно отримують сертифікати органічних виробників 29 суб’єктів господарювання. Найбільш популярним напрямом для органічного виробництва є рослинництво, його сертифіковано у 23 господарствах. Переробкою органічної продукції займаються 4 підприємства, виробництвом добрив та засобів захисту рослин – 2 підприємці.

Експортують органічну продукцію в країни Європейського Союзу 10 підприємств області.

Для підтримки органічного виробництва, сприяння (стимулювання) переходу підприємств на шлях ведення такого виробництва в області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2027 року.

За дослідженнями науковців, органічні продукти на 50% більше містять поживних речовин порівняно з продукцією, вирощеною із застосуванням сучасних технологій виробництва. Слід відзначити, що такі продукти особливо корисні для дітей, людей похилого віку, які найбільш вразливі до дії залишків пестицидів, важких металів, антибіотиків у продуктах харчування.

 

Департамент агропромислового розвитку ОДА