• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Розсошенській амбулаторії зібрали майже 8 літрів донорської крові

День донора у Розсошинській амбулаторії №2 (Полтавський район) відбувся 10 червня.

За словами директорки Центру ПМСД об’єднаних територіальних громад Мачухівської сільської ради Галини Горалечко, цього дня до амбулаторії прийшли не лише «ветерани» цієї справи та медичні працівники, котрі здають кров із року в рік, а й нові люди, які зробили це вперше. Загалом вдалося зібрати майже вісім літрів крові. Її передано до Полтавської обласної станції переливання крові. Крім цього, мобільні пункти збору крові будуть функціонувати й у інших амбулаторіях територіальної громади.

"Ми дуже вдячні всім, хто коли-небудь здавав кров та дотримується цієї доброї традиції. Вони діляться найціннішим і допомагають медикам рятувати здоров’я та навіть життя пацієнтів, – говорить Галина Горилечко. – У кінці квітня такий захід у Судіївській амбулаторії дозволив зібрати дев’ять літрів крові. Сьогодні важлива кожна крапля, адже за час карантину її запаси поповнювалися не так активно, як зазвичай".

Поради тим, хто хоче здати донорську кров

Донором крові чи плазми може стати кожний здоровий громадянин України у віці від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг. При собі треба мати документ, що посвідчує особу.

Після дачі крові не забудьте взяти у лікаря довідку: донору надаються два вихідних дні.

Після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров. Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – 4 разів на рік.

Стандартний об’єм однієї кроводачі складає 450 мл + 40 мл крові для аналізів (близько 10% від загального об’єму крові). Напередодні варто відмовитися від жирної, смаженої, гострої та копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Рекомендується вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково легко поснідайте.

Заборонено вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до процедури здачі крові, лікарські засоби – за 72 години. Не куріть протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після.

Після здавання крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай. Протягом наступних 12 годин краще уникати інтенсивних фізичних навантажень.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk