• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд», – Олександр Краснолуцький

За сприяння проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом, сьогодні на публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд». Там міститься інформація про понад 7 тис. територій та об’єктів ПЗФ, що дає змогу забезпечити охорону та розвиток цих земель.

Невідомий об'єктПро це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія».

Він розповів, що територія природно-заповідного фонду складає 4,1 млн. га, а це 7% території України. Міндовкілля поставило ціль збільшити території ПЗФ до 15 %.

«Зараз ми працюємо над відкриттям даних про території природно-заповідного фонду. Наразі інформації про межі та територіі, де проходить той чи інший природний заповідник або заказник, майже немає. Через це відбувається порушення законодавства і землі передаються у власність юридичним чи фізичним особам та тривають судові спори. Ми хочемо відкрити дані, де буде міститися інформація про обмеження у використанні земель, створення об’єктів ПЗФ, біорізноманіття, а також туристичні маршрути тощо. Ця робота ведеться в рамках проєкту, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Кредитну Установу для Відбудови (KfW) «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Така система буде інтегрована з іншими інформаційними базами. І стане основою для розвитку та збереження таких земель в Україні», – повідомив Олександр Краснолуцький.

І головне, за його словами, це збереження територій Смарагдової мережі. Україна є стороною Бернської конвенції. На публічній кадастровій карті ці територіі вже відображено, але законодавчо все ще не врегульовано. Міндовкілля спільно з Комітетом з питань екологічної політики та природокористування і громадськістю підготували законопроєкт про території Смарагдової мережі. Це важливий євроінтеграційний комплексний законопроєкт, який представляє собою реформу збереження біорізноманіття відповідно до європейських норм та забезпечить збереження рідкісних видів флори та фауни, а також типів природних оселищ.

Заступник Міністра також повідомив про ряд викликів:

- відсутність актуальних даних про території та об’єкти природно-заповідного фонду;

- недостатнє врегулювання на законодавчому рівні питання збереження міжнародних природоохоронних територій;

- відсутність чіткої структури управління заповідною справою на державному рівні;

- застаріла система управління установами природно-заповідного фонду: кадрове забезпечення, фінансові механізми, проектний менеджмент;

- незавершеність робіт по оформленню земельних ділянок територій та об’єктів ПЗФ, які були створені у минулі роки.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk