• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавська облдержадміністрація – одна з лідерів-координаторів ініціативи ЄС «Угода мерів» в Україні

В облдержадміністрації відбувся семінар «Формування місцевої політики щодо сталого енергетичного розвитку та клімату» в межах ініціативи ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні.

Участь у заході взяли директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко, національний експерт проекту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні Оксана Кисіль і представники органів місцевого самоврядування Полтавщини, зокрема об’єднаних територіальних громад.

За словами Інни Іщенко, в регіоні 11 підписантів «Угоди мерів – Схід» – міста Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Миргород, Лубни, Пирятин і Карлівка і громади Омельника, Щербанів, Засулля і Білоцерківки.

– Полтавщина – одна з перших областей, які долучилися до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів». Обласна державна адміністрація всебічно опікується питаннями енергоефективності, збереження клімату в усіх сферах життєдіяльності людини, підтримує міських голів і очільників об’єднаних територіальних громад у впровадженні проектів у сфері енергоефективності, енергозбереження, використанні відновлювальних джерел енергії й питаннях збереження клімату, – розповіла Інна Іщенко. – «Угода мерів» відкриває можливості для участі міст і громад у різноманітних ініціативах, проектах міжнародної технічної допомоги, залучення грантових коштів, аби реалізувати енергоефективні, енергозберігаючі проекти. Обласна державна адміністрація – координатор «Угоди мерів». Тож ми зібрали представників об’єднаних територіальних громад, щоб обговорити напрацювання й окреслити перспективи на майбутнє. У кінці року підсумуємо зроблене. З-поміж 33 проектів міжнародної технічної допомоги, які реалізуються в регіоні, 12 – із питань енергоефективності й енергозбереження. Органи місцевого самоврядування зацікавлені у втіленні різноманітних ініціатив, починаючи від вуличного освітлення, термомодернізації будівель і завершуючи встановленням фотомодулів для гарячого водопостачання.

– «Угода мерів» – ініціатива Європейського Союзу, започаткована у 2008 році у сфері збереження клімату й енергетики. Вона спрямована на пом’якшення наслідків зміни клімату шляхом прискорення процесу декарбонізації, створення стійких до зміни клімату міст і підвищення енергоефективності шляхом використання поновлюваних джерел енергії. Передбачає скорочення викидів СО2 щонайменше на 40 відсотків до 2030 року й розширення співпраці між місцевими й регіональними органами влади з метою забезпечення громадян безпечними, стійкими й фінансово доступними джерелами енергії, – пояснила Оксана Кисіль. – Перші підписанти «Угоди мерів» із України з’явилися з 2011 року. Нині їх 142. Близько 18 мільйонів мешканців проживають у регіонах, які долучилися до ініціативи, – це 44 відсотки населення України. «Угода мерів» – проект технічної допомоги, але маємо і грантовий компонент «Угода мерів – демонстраційні проекти», що фінансується з бюджету Європейського Союзу. Уже інвестовано в нього 13 мільйонів євро. На Полтавщині конкурс демонстраційних проектів виграла ініціатива Миргорода щодо санації місцевої школи й створення біокотельні, залучивши понад 900 тисяч євро грантового компоненту.

Оксана Кисіль розповіла, що в Україні є енергонезалежні громади. Навела приклад села Веселе Харківської області. Там працює власна сонячна електростанція, вулиці освітлюються завдяки сонячній енергії, школа опалюється біомасою, а лікарня – завдяки геотермальній енергії.

– З-поміж одинадцяти територіальних координаторів «Угоди мерів» – обласні ради й облдержадміністрації. Є активні, є пасивні. П’ять лідерів – Полтавська, Волинська, Харківська, Дніпропетровська і Львівська облдержадміністрації, – додала Оксана Кисіль.

– Плани дій сталого енергетичного розвитку розроблені в Полтаві, Миргороді, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Лубнах, Пирятині й Омельницькій ОТГ, – зазначила Інна Іщенко. – Окрім «Угоди мерів», в регіоні працюють проекти GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ» і «Реформи у сфері енергоефективності України». Також у Лубнах і Полтаві діє проект «Місцеві ініціативи для сталого розвитку України – LINK», що фінансується Норвезьким міністерством з питань клімату навколишнього середовища через REC, а у Шишацькому районі, Шишацькій ОТГ реалізуються проект Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні «Створення енергетичного кооперативу «Благоустрій енергії» і проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Втілюються в області й проект ЄБРР «Підвищення енергоефективності громадських будівель у місті Кременчуці», проект SIDA, NEFCO, F5P «Підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання в місті Горішні Плавні», проект NEFCO, DemoUkrainaDH «Модернізація теплового району «Авіамістечко» в місті Миргород» та інші. До соціальної ініціативи нафтогазовидобувної компанії «ДТЕК» «Енергоефективні школи» приєдналися 73 навчальних заклади області. Школярі 6-11 класів вчилися застосовувати енергоефективні заходи не тільки вдома, в побуті, а й навчали їх використанню дорослих.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk