• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

12 травня – Всесвітній день медсестер

Сьогодні Міжнародний день медичної сестри відзначається в усіх країнах світу, в тому числі й в Україні. Уперше ідея святкування з’явилася в 1953 році. Відзначати його почали з 1965-го. У нашій державі день Медичної сестри щорічно відзначається 12 травня із 1993 року.

Кожна професія висуває певні вимоги до фахівця, але робота медика паралельно зі специфічними, висококваліфікованими обов’язками передбачає серйозну відповідальність за надану пацієнтам допомогу. Медичним працівникам люди довіряють найдорожче – здоров’я і життя, своє і своїх близьких. Тому суспільство очікує від них повної самовіддачі.

Медична сестра – одна з найгуманніших професій, що існують на землі.

Висококваліфікований середній медичний персонал повинен мати достатньо знань, навичок, а також впевненості, щоб планувати, здійснювати, оцінювати догляд згідно з потребами кожного пацієнта.

Лікар і медсестра – домінантна пара, яка впливає на всі процеси у відділенні.

Після встановлення діагнозу лікар і сестра лікують пацієнта, доглядають за ним. Формується особливий зв’язок, особливі стосунки за принципом «лікар-сестра-хворий».

Медична сестра – кваліфікований помічник лікаря на всіх ділянках його роботи, вона проводить прості діагностичні, лікувальні й фізіотерапевтичні процедури. Застосовує лікарські засоби для зовнішнього й парентерального введення в організм пацієнта. Готує хворих до лабораторного, рентгенологічного, ендоскопічного та ультразвукового обстеження. Складає добові меню та виписує порційні вимоги, годує тяжкохворих. Виконує санітарне оброблення хворого, готує і застосовує дезінфекційні розчини. Володіє прийомами реанімації, вміє надати допомогу при кровотечі, колапсі, отруєнні, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні, алергічних станах. Веде медичну документацію. Бере активну участь в поширенні медичних знань серед населення. Дотримується принципів медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

У наш час, особливо в умовах пандемії коронавірусної хвороби, вагомість медичної сестри не тільки в Україні, а й в цілому світі зростає. Робота медсестри полягає насамперед в особистісній обізнаності та кваліфікованості.

 

Валентина Малюга,

головна медична сестра КП «Полтавська ЦРКЛ ПМР»

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk