• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Відбувся семінар щодо організації інформаційної роботи в ОТГ у контексті процесу децентралізації влади в Україні

У Полтаві й Мачухівській об’єднаній територіальній громаді відбувся семінар-практикум «Організація інформаційної роботи в об’єднаних територіальних громадах у контексті процесу децентралізації влади в Україні». Його спільно провели представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування. Участь у заході взяли працівники райдержадміністрацій, які займаються питаннями інформаційної та внутрішньої політики.

– Нині організація інформаційної роботи у райдержадміністраціях, об’єднаних територіальних громадах набуває ширшого контексту, включає нові можливості. Водночас з’являються й нові виклики в роботі. Маємо нагоду сьогодні в них розібратися, – зазначила на початку семінару директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Учасники заходу побували у Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування, поспілкувалися з експертами установи, зокрема радником із комунікацій Юрієм Ісаєвим та радником із децентралізації Олександром Ісипом.

– Можливо, було б доцільно зробити у районних газетах спецвипуски щодо реформи децентралізації. Особливо в Диканському, Котелевському, Оржицькому, Зіньківському й Чорнухинському районах, де немає ще жодної ОТГ. Поінформованість людей про реформу в деяких регіонах недостатня, – зазначив Юрій Ісаєв.

Про поступ децентралізаційних процесів в області розповів Олександр Ісип. Наголосив, що міжмуніципальне співробітництво, бюджетна і фінансова децентралізація – це три основні напрямки розбудови сучасної системи місцевого самоврядування в Україні. Нагадав, що на Полтавщині, відповідно до першого перспективного плану, мали бути сформовані 56 ОТГ. Нинішній план, за його словами, передбачає 70 ОТГ, створених із 560 сільських, селищних і міських громад краю.

– Наразі на Полтавщині є 43 об’єднані територіальні громади, з яких 39 мають прямі міжбюджетні відносини з Києвом, визнаються спроможними. Із них 5 міських, 8 селищних і 26 сільських. Густота населення області – 48 осіб на 1км2. Це другий показник в Україні після Галичини. Полтавщина є економічним лідером, привабливим для проживання регіоном. Маємо всі можливості для розвитку громад, – пояснив Олександр Ісип.

Він наголосив не плутати реформи, зокрема децентралізації й адміністративно-територіальну.

У межах семінару його учасники відвідали Мачухівську ОТГ, поспілкувалися з головою Мачухівської ОТГ Валерієм Білоконем і представниками громади. До слова, Мачухівська ОТГ прикметна на всеукраїнському рівні тим, що об’єднала сільські ради трьох районів – Полтавського, Новосанжарського і Решетилівського. Нині у ній мешкають 7200 осіб.

Валерій Білокінь розповів про напрацювання й плани громади, співробітництво з бізнесом і владою, інформаційну роботу.

– У нас є газета, яка виходить раз на місяць. Оприлюднюємо в ній повідомлення про важливі для нашої громади події. Крім того, функціонує сайт. Ми активні користувачі й соцмережі Facebook. До речі, у спілкуванні з людьми в соцмережі черпаємо часом цікаві ідеї для подальшого розвитку. Також в інформаційній роботі допомагає молодіжна рада, – додав Валерій Білокінь.

Заступник начальника управління – начальник відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Отич розповів, що вперше відповідний семінар відбувається на базі об’єднаної територіальної громади.

– Нинішня реформа децентралізації – наше сьогодення й майбутнє. Відбуваються важливі перетворення. За аналогією з європейськими, проте з національним присмаком. Бачимо перспективи. Водночас залишається питання балансу інтересів держави й об’єднаних територіальних громад, – зазначив Олександр Отич. Звернувся до учасників семінару: – Ми перебуваємо на порозі старту передвиборчого процесу. Просимо вас ґрунтовно моніторити суспільно-політичну ситуацію у ваших районах.

– Потрібно налагодити комунікацію з представниками об’єднаних територіальних громад і надалі з ними співпрацювати, – наголосив начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Даценко.

Учасники семінару оглянули потужності ТОВ «Прем’єр сокс» – місцеву панчішну фабрику. Вона функціонує в Мачухах уже вісім років. Нині там працюють понад 200 осіб. Екскурсію підприємством провела завідувач виробництвом Світлана Заярна.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk