Previous Next

В області розпочали новий етап розробки Регіонального плану управління відходами – обговорення з територіальними громадами

Надрукувати

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду щодо розробки Регіонального плану управління відходами Полтавської області до 2030 року. 

«Маємо робочий варіант Регіонального плану. І нині він на тій стадії, що необхідний зворотній зв’язок від територіальних громад. Регіональний план – стратегічний документ, на підставі якого формуватиметься робота цілого напряму по взаємодії органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, – сказав Євген Греков. – Підхід має бути системним, зокрема з урахуванням показників утворення відходів і найбільш ефективних способів їх збирання, зберігання, подальшої утилізації та переробки. Маємо спільно визначити, де будуть полігони, об’єкти сортування й переробки відходів».

Євген Греков пояснив, що робоча група вирішила зупинитися на чотирикластерному варіанті Регіонального плану. Відповідно до нього межі кластерів збігаються з межами новоутворених районів. Тож на першій із чотирьох нарад із громадами спілкувалися про планування системи управління побутовими відходами в Лубенсько-Пирятинському кластері. Участь в онлайн-зустрічі взяли представники органів місцевого самоврядування саме Лубенського району. 

Доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член робочої групи Оксана Ілляш уточнила, що мета проведення обговорень із громадами – надати їм інформацію, визначити відповідно до специфіки громади варіант, який краще їй підходить, налагодити співпрацю, як між членами робочої групи й органами місцевого самоврядування, так і між самими громадами. 

«Регіональний план не має бути книжкою, яка ляже в стіл. Він повинен стати робочим інструментом, завдяки якому ми зможемо запустити систему управління відходами. Базовий варіант прийнятий для області з прив’язкою до нових адміністративних районів. Із точки зору адміністративної, фінансової ефективності організовувати систему управління відходами в межах нових районів – великий плюс. Лубенсько-Пирятинський кластер вміщує 8 громад. Тут є лише одна відмінність – Ромоданівську громаду за техніко-економічними показниками вважаємо за доцільне віднести до цього кластеру, хоч адміністративно вона входить до Миргородського району. Тож очікуємо на її рішення», – сказала Оксана Ілляш.

Євген Греков зазначив, що з тергромадами по кожному кластеру проведуть тематичні наради й нададуть необхідні матеріали. Потім ТГ матимуть близько двох тижнів, щоб подати до робочої групи свої пропозиції й детально представити своє бачення. 

«У результаті одержимо цілісну концепцію Регіонального плану, з яким далі працюватимемо. Розуміємо, що від якості цього документа залежатиме якість розробки місцевих планів управління відходами й реалізація інвестиційних проєктів, а також залучення коштів на створення об’єктів сортування й переробки відходів», – зазначив Євген Греков.