Previous Next

Протягом минулого року 48 особам, які перебували на обліку умовно-достроково звільнених, надано допомогу в працевлаштуванні

Надрукувати

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко провела засідання обласної спостереженої комісії.

Розповіла, що цей орган створений розпорядженням голови облдержадміністрації на три роки. Його основні завдання – організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених і звільнених від відбування покарань, сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні й ресоціалізації засуджених, створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій. Також серед завдань – організація виховної роботи з умовно-достроково звільненими особами, громадський контроль за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання, надання допомоги в соціальній адаптації звільненим особам.

«Наприкінці минулого року в області діяли 32 спостережні комісії при райдержадміністраціях, рай- і міськвиконкомах. У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи й створенням на Полтавщині чотирьох районів, спостережні комісії мають бути оновлені: по одній функціонуватимуть у районах і містах обласного значення, а в Полтаві – при кожному райвиконкомі», – зазначила Катерина Рижеченко.

На засіданні підбили підсумки роботи спостережної комісії в 2020 році, обговорили завдання новоутворених районних спостережних комісій у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою.

«Із 25 спостережних комісій, які функціонували при райдержадміністраціях, нині лишилися чотири. Тож потрібно вжити заходів, щоб забезпечити їх діяльність з урахуванням інтересів усіх територіальних громад, які входять до складу оновлених районів», – зазначила перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк.

Поінформувала, що протягом минулого року 48 особам із 242, які перебували на обліку умовно-достроково звільнених, надано допомогу в працевлаштуванні. З установ виконання покарань звільнилися 528 людей. За сприяння спостережних комісій допомогу 24 особам – у працевлаштуванні, у направленні на лікування – 17, в отриманні матеріальної допомоги – 16, у призначенні пенсії – 5, в забезпеченні супроводу центрами соціальних служб – 21.

Обласна комісія ухвалила, що протягом найближчого часу відповідні комісії при РДА новоутворених районів мають бути оновлені з урахуванням інтересів територіальних громад. Як наголосила Ніна Черняк, у складі комісій, не менше ніж 50 відсотків, мають бути представники громадськості. Крім того, потрібно оновити взаємодію спостережних комісій із уповноваженими органами пробації, виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад у здійсненні соціального патронажу. Продовжити здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, які відбувають покарання в умовах пандемії, належне опрацювання членами комісій справ, які подаються до суду для зміни умов відбування покарань.