• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

До 2025 року на Полтавщині планують створити 45 патронатних сімей

Про це розповіла заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко  на презентації напрямків Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року.

Зазначила, що в області продовжують роботу з впровадження сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлення, створення патронатних сімей, дитячих будинків сімейного типу, наставництва. У громадах Полтавщини вже підготовлені 17 патронатних сімей, за допомогою яких 41 дитина може уникнути потрапляння до спеціальних установ: Горішньоплавнівська (1 сім’я), Решетилівська (2 сім’ї), Пирятинська (2 сім’ї), Лохвицька (1 сім’я), Хорольська (2 сім’ї), Миргородська (1 сім’я), Заводська (1 сім’я), Диканська (2 сім’ї), Котелевська (2 сім’ї), Машівська (1 сім’я), Козельщинська (1 сім’я), Щербанівська (1 сім’я).

«До 2025 року діти, яким нададуть статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, замість перебування в установах мають бути влаштовані до сімейних форм. Для цього діти, які потрапили в складні життєві обставини або опинились без батьків, будуть влаштовані не до притулків, а до патронатних сімей. У громадах області вже підготовлено 17 таких сімей. За допомогою послуги патронату є можливість уникнути потрапляння до установ 41 дитини. Тому є амбітна ціль – до 2025 року заплановано створення 45 патронатних сімей, – зауважила Катерина Рижеченко. – Наше завдання – відсутність в інтернатних закладах дітей, які не мають батьків чи не можуть із ними залишатись, забезпечення для них  різноманітних сімейних форм виховання, створення превентивних та підтримуючих послуг для сімей і дітей, пошук кращого рішення для конкретної дитини задля максимального захисту її прав та інтересів».

Довідково. Патронатна сім’я – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. До 2025 року діти, яким буде надано статус дитини сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, замість перебування в інституціях  мають бути влаштовані в сімейні форми виховання.

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk