• +380 (05322) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

З 1 липня почне діяти психіатрична допомога, яка надаватиметься мобільними мультидисциплінарними командами, – НСЗУ

Одна з важливих цілей трансформації системи охорони здоров’я України – зміни у наданні психіатричної допомоги, поліпшення якості та доступності медичних послуг. У Програмі медичних гарантій-2021 ми розширили доступ до отримання такої допомоги, впровадивши новий пакет – «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Це значно наблизить психіатричну допомогу до пацієнта.

Новий пакет «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» почне діяти з 1 липня. Ця послуга наблизить психіатричну допомогу до пацієнта. Він зможе отримати її вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби. Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом. Щоб отримати послуги за цим пакетом необхідно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.
Безоплатними для пацієнта будуть такі медичні послуги:

 •  психіатричний огляд та допомога;

 •  індивідуальний план лікування і реабілітації – із залученням самого пацієнта або його законного представника;

 •  проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;

 •  контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.
Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, заклад має відповідати певним вимогам. Насамперед, мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю «Психіатрія» або «Дитяча психіатрія».
До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку:

 • лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий

 •  лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог

 •  медична сестра

 •  фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Тариф на медичні послуги з психіатричної допомоги визначається, як глобальна ставка за 1 команду на місяць, та становить 50 535 гривень на місяць.
Цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією , матимуть змогу отримувати у рамках Державної програми реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких захворювань як ПТСР, шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 року. Усі ці лікарські засоби призначатимуться винятково лікарями спеціалізованої ланки медичної допомоги. Видаватимуться лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.

Брифінг на тему: «Лікування психічних захворювань» можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/370377330107357/videos/294622078702798

Національна служба здоров’я України

 

 

 

Image
Image
13_poltavska.png

Анонси

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk