• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Ліки для пацієнтів з діабетом

За статистикою ВООЗ, на сьогодні кожна десята людина у світі має цукровий діабет. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію та смерть. 

Розрізняють цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет II типу (інсулінонезалежний). Більш поширеним є діабет другого типу. В Україні на цю форму діабету хворіють близько 1 млн людей.

Симптоми цього типу діабету дуже часто менш виражені. Тому 50% випадків цукрового діабету 2 типу залишаються недіагностованими. І хворобу можуть виявити лише через кілька років від початку, вже після розвитку ускладнень. Підвищений рівень глюкози у крові з часом зумовлює незворотне ураження багатьох органів та систем організму - серця і судин, очей, нирок та нервових закінчень. Але своєчасне виявлення цукрового діабету запобігає розвитку тяжких ускладнень.

Тому при найменшій підозрі слід відразу звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Він надасть консультацію щодо запобігання розвитку діабету. Зважаючи на стан здоров’я, генетичні чинники та спосіб життя, випише направлення на лабораторні дослідження або на консультацію ендокринолога. У разі виникнення ускладнень пацієнт з діабетом отримає всю необхідну йому допомогу у рамках пакетів медичних послуг, передбачених програмою медичних гарантій - екстрену медичну допомогу, обстеження, амбулаторне та стаціонарне лікування, гемодіаліз.

Для пацієнтів з діабетом ІІ типу є можливість отримувати необхідні ліки за програмою "Доступні ліки”. На сьогодні це 48 лікарських засобів. З них - 23 безоплатні, решта - з незначною доплатою. Отримати “Доступні ліки” можна за електронним рецептом сімейного лікаря. Загалом лікарі первинки виписали 4,5 млн е-рецептів на ліки для пацієнтів з діабетом ІІ типу за програмою реімбурсації. З них понад 500 тис. - у 2021 році.

З 1 липня Національна служба здоров’я адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів. НСЗУ стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з “Доступними ліками”. Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою - за електронним рецептом. Виписати його зможе як ендокринолог, який призначає лікування. Так і сімейний лікар, який зможе виписати пацієнту повторний рецепт. Для цього усім пацієнтам із діабетом необхідно обов’язково укласти декларацію з лікарем, який надає первинну медичну допомогу.

Нагадаємо, що зараз фінансування програми відшкодування вартості інсулінів відбувається за субвенцією. Розмір якої є недостатнім для забезпечення 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Через це місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Різна спроможність громад спричиняє ризики неможливості забезпечити пацієнтів препаратами в деяких областях. Це суперечить принципу універсального медичного охоплення - коли кожен може вчасно отримати якісну медичну допомогу та ліки, яких потребує, і не зазнавати при цьому катастрофічних витрат.

НСЗУ завжди працює в інтересах пацієнта, зокрема і над збільшенням видатків. Вже з другого півріччя цього року бюджет на інсуліни збільшено до понад мільярда гривень на 6 місяців. Цього достатньо, щоб забезпечити всіх пацієнтів гарантованим інсуліном згідно з визначеними категоріями.

В процесі підготовки до реімбурсації НСЗУ разом з МОЗ та експертами напрацювали нормативно-правові акти стосовно моделі ціноутворення та категоризації пацієнтів. Моделі категоризації та ціноутворення пройшли кілька етапів обговорень з експертами-клініцистами, пацієнтською спільнотою та зацікавленими сторонами. За новою категоризацією жоден з пацієнтів не залишиться без можливості отримати препарати інсуліну за кошти з державного бюджету. Нові правила дозволяють зробити інсуліни доступними для усіх пацієнтів, яким потрібні ці препарати, та покращують доступ до них протягом кожного дня кожного місяця.

Пресбрифінг НСЗУ Ліки для пацієнтів з діабетом доступний запросиланням:  https://www.facebook.com/370377330107357/videos/300518334795963

 Національна служба здоров’я України

 

Image
Image
13_poltavska.png

Анонси

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk