• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Нині Полтавщина є благополучною областю щодо грипу птиці

На засіданні протиепізоотичної комісії при Полтавській ОДА обговорили питання профілактики високопатогенного грипу птиці, ризики занесення цієї хвороби на територію області, епізоотичну ситуацію щодо сказу серед тварин.

«Нині залишається складна епізоотична ситуація, як у світі, так і в Україні щодо пташиного грипу, вірус якого небезпечний не тільки для птахів, а й для людей. На території області зареєстровано 67 птахопідприємств різної форми власності, де утримується майже 2 мільйони птиці. У домогосподарствах населення – понад 1 мільйон. Із такою кількістю поголів’я існує реальна загроза захворювання на грип птиці. Напруженою залишається і ситуація щодо сказу тварин як в Україні загалом, так і на Полтавщині зокрема», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Головний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Олександр Овчаренко повідомив, що останнім часом є тенденція до загострення грипу птиці. 

«Із початку цього року в Україні зафіксовано 10 спалахів – у Миколаївській, Київській, Донецькій, Херсонській областях і Тернополі. Нині Полтавщина є благополучним регіоном, хотілося б цей статус зберегти. Основні шляхи занесення пташиного грипу – перелітні птахи, тож необхідно проводити діагностичний відстріл дикої, перелітної та синантропної птиці згідно з державним планом моніторингу інфекційних хвороб. Ситуацію взяти на особливий контроль, – зазначив Олександр Овчаренко. – На Полтавщині в усіх зареєстрованих птахогосподарствах проведуть перевірки».

За словами Олександра Овчаренка, ситуація щодо сказу напружена. 80 % захворювання на території області передається від лисиці червоної, 20 % – від бродячих котів і собак. 

«Лисиці, не боячись людей, підходять до їхніх помешкань, кусають собак, котів, корів. За добу хвора лисиця може пройти 10-15 кілометрів і нанести чималу кількість укусів. Вакцини вдосталь, ще 5 тисяч доз отримаємо з Києва. У Горбанівці два стаціонарні неблагополучні пункти по сказу. Охоплюватимемо суцільним щепленням усіх сприятливих тварин у 10-15-кілометровій зоні. З початку 2021 року хворими на сказ тваринами покусано 9 осіб, із них 1 дитину. Їм надається допомога», – додав Олександр Овчаренко. 

Наголосив на необхідності приведення у відповідність чисельності лисиці червоної, щільність якої має не перевищувати показник 0,5 голів на 1000 гектарів угідь.

Перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко зазначив, що користувачі мисливських угідь постійно регулюють чисельність лисиці червоної. В сезон полювання цю роботу проводять єгерська служба і мисливці за відстрільними картками, а в міжсезоння – єгерська служба, мисливці отримують в управлінні дозволи.

Голова ради Полтавської обласної організації УТМР Костянтин Боровик поінформував, що користувачі мисливських угідь отримали дозволи на відстріл перелітних птахів. Крім того, контролюватимуть чисельність лисиці червоної. Додав, що нині її щільність становить 0,5-0,7 голів на 1000 гектарів. 

Відповідно до рішення комісії будуть проведені позапланові заходи державного ветеринарно-санітарного контролю щодо дотримання керівниками птахогосподарств, птахофабрик усіх форм власності «закритого» режиму роботи.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk