• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві спільно з представникам профільного Міністерства обговорили перспективи розвитку туризму

Другий день на Полтавщині перебуває делегація  на чолі з заступником Міністра культури та інформаційної політики України Ларисою Петасюк та заступником голови Державного агентства розвитку туризму України Кирилом Домбровським.

2 квітня в Полтавській облдержадміністрації за участі народного депутата України Дмитра Нальотова та заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко, представників туристичних галузей та готельного бізнесу відбулася робоча нарада «Перспективи розвитку туризму».

Учора представники делегації відвідали Решетилівку, зокрема державну установу «Всеукраїнський центр вишивки та килимарства». Лариса  Петасюк зауважила, що спільними зусиллями держави та місцевої влади там потрібно  створити центр, де майстри зможуть  розвивати своє ремесло, матимуть можливість заробляти своїми знаннями та вміннями. Також це буде осередок, де зберігатимуться народні традиції.  Розповіла Лариса Петасюк й про різні форми державної підтримки для культури.

 Голова Офісу розвитку креативних індустрій Міністерства культури та інформаційної політики України Уляна Хром’як зауважила, що один із пріоритетних напрямків роботи офісу – інвестиційна діяльність. Зокрема, розвиток туристичних об’єктів із точки зору інвестиційної привабливості.

«На Полтавщині бачу активну синергію, активну громаду, підтримку міської та обласної влади, активних бізнесменів та підприємців. Пропонуємо готельєрам і рестораторам у своїх закладах виставляти роботи майстрів, які відомі в регіоні, й таким способом популяризувати їх. Також вони можуть співпрацювати, проводити майстер-класи, використовувати автентику майстрів у корпоративній символіці приватного бізнесу. Ми готові підтримувати такі ініціативи», – сказала Уляна Хром’як.  

Кирило Домбровський наголосив, що  головним завданням Державного агентства розвитку туризму є навчити територіальні громади формувати свій туристичний продукт, просувати та подавати його.

«Головна інвестиція – в людей, розвиток людського капіталу. Тож важливо нам  працювати спільно та допомагати один одному. Нині розробляється державна цільова програма «Мандруй Україною». Вона комплексна й стосується галузей, дотичних до туризму: інфраструктури, культури, гастрономії. Якщо маєте якісь пропозиції та напрацювання щодо вашого регіону, то ми готові до співпраці», – сказав Кирило  Домбровський.

Окрім цього, голова Опішнянської громади Микола Різник поділився ідеєю реалізації  проєктів із розвитку культури і туризму. Презентував створення комунального підприємства «Опішнянська артіль», яке об’єднає в собі кілька напрямків: навчання молоді народним промислам, виробництво гончарної продукції, продаж кераміки.

«Як результат отримаємо прибуток для громади, збережемо народні промисли та розвиватимемо туризм. Це буде прикладом для інших регіонів, як можна залучати мандрівників, заробляти гроші та залишати молодь у селі», – сказав Микола Різник.

Лариса Петасюк зауважила, що на Полтавщині завзяті та енергійні люди, які працюють на результат.

«У липні плануємо провести семінар в Опішні. Зібрати всіх майстрів з України, щоб показати специфіку кожного регіону. Хотіли б, аби майстри поспілкувалися між собою. А на прикладі презентації Опішнянської громади щодо створення комунального підприємства будемо показувати іншим   областям, як потрібно працювати, заробляти та розвивати громаду», – сказала Лариса Петасюк.

Народний депутат Дмитро Нальотов наголосив, що Полтавщина має великий потенціал для розвитку туризму.

«Область територіально знаходиться в вигідному положенні, між трьома містами-мільйонниками. Це гарна пропозиція для програм вихідного дня. Адже люди можуть із Києва, Дніпра та Харкова приїхати в регіон і провести тут час. І саме з цього пропонував би розвивати туризм на Полтавщині», – сказав Дмитро Нальотов.

Підбиваючи підсумки Катерина Рижеченко зауважила, що облдержадміністрація тісно співпрацює з Міністерством.

«Полтавщина готова оперативно реагувати та подавати нові ініціативи, ставати  учасницею пілотних проєктів. Маємо чималий досвід щодо розвитку туристичного потенціалу, прибутковості цієї галузі та культурних напрямків, який можна впроваджувати по всій Україні. ОДА та облрада всіляко надаватимуть підтримку туризму та популяризації ремесел у регіоні», – сказала Катерина Рижеченко.  

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk