Previous Next

Голова Полтавської ОДА: Просуваємо вишивку «білим по білому» до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Надрукувати

Полтавщина просуває елемент нематеріальної культурної спадщини «Технологія  виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівка Полтавської області до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Обласна державна адміністрація вже подала на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики України відповідне  номінаційне досьє та перелік необхідних документів та матеріалів.

Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у середу, 24 березня, під час презентації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.

«Вишивка «білим по білому» – це гордість і надбання всієї країни. Унікальна вишивка «білим по білому» асоціюється з Решетилівкою. Технологія поширена на всій території України. До національного переліку було внесено саме  технологію виконання вишивки «білим по білому» Решетилівки», – сказав Олег Синєгубов, –  Згідно з вимогами ЮНЕСКО, були сформовані матеріали з інформацією, що висвітлюють поширення вишивки «білим по білому», проведено дослідження елемента та опитування громади майстрів-носіїв елемента, підготовлено інвентаризацію елемента з фото- та аудіо фіксацією процесу та подано Українському центру культурних досліджень моніторингову інформацію, проведена  інформаційна кампанія для популяризації елементу.

Для збереження, відродження, поширення та популяризації елемента рішенням Полтавської обласної ради затверджена Комплексна програма розвитку культури та мистецтва Полтавщини на 2020-2025 роки, яка містить окремий розділ «Збереження та розвиток нематеріальної культурної спадщини».

Нагадаємо, Полтавщина однією з перших областей України презентує Стратегію розвитку області на 2021-2027 роки. Детальніше й за профільними напрямками аспекти цього документа представлять заступники голови облдержадміністрації на щотижневих пресконференціях.