• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Голова Полтавської ОДА: Просуваємо вишивку «білим по білому» до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Полтавщина просуває елемент нематеріальної культурної спадщини «Технологія  виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівка Полтавської області до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Обласна державна адміністрація вже подала на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики України відповідне  номінаційне досьє та перелік необхідних документів та матеріалів.

Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у середу, 24 березня, під час презентації Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки.

«Вишивка «білим по білому» – це гордість і надбання всієї країни. Унікальна вишивка «білим по білому» асоціюється з Решетилівкою. Технологія поширена на всій території України. До національного переліку було внесено саме  технологію виконання вишивки «білим по білому» Решетилівки», – сказав Олег Синєгубов, –  Згідно з вимогами ЮНЕСКО, були сформовані матеріали з інформацією, що висвітлюють поширення вишивки «білим по білому», проведено дослідження елемента та опитування громади майстрів-носіїв елемента, підготовлено інвентаризацію елемента з фото- та аудіо фіксацією процесу та подано Українському центру культурних досліджень моніторингову інформацію, проведена  інформаційна кампанія для популяризації елементу.

Для збереження, відродження, поширення та популяризації елемента рішенням Полтавської обласної ради затверджена Комплексна програма розвитку культури та мистецтва Полтавщини на 2020-2025 роки, яка містить окремий розділ «Збереження та розвиток нематеріальної культурної спадщини».

Нагадаємо, Полтавщина однією з перших областей України презентує Стратегію розвитку області на 2021-2027 роки. Детальніше й за профільними напрямками аспекти цього документа представлять заступники голови облдержадміністрації на щотижневих пресконференціях.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk