Previous Next

Обстежують швидко та на місці: в Полтаві працює нове приймальне відділення, збудоване в межах «Великого будівництва»

Надрукувати

Наприкінці 2020 року після реконструкції відновило роботу приймально-діагностичне відділення Полтавської обласної лікарні імені М.В. Скліфосовського. Нині це відділення екстреної медичної допомоги. Також на першому поверсі розташоване рентгенологічне відділення хірургічного корпусу. Обидва вони реконструйовані в межах програми «Великого будівництва» Президента Володимира Зеленського.

У приймальному відділенні встановили новітнє обладнання, завдяки якому пацієнт в одному місці отримує всебічне обстеження, діагноз та правильне лікування.

Після ремонту значно розширили залу очікувань, працює електронна черга. Пацієнти можуть проходити як планову, так і екстрену госпіталізацію. В обох випадках людину повністю обстежують.

На першому поверсі працює 3 рентген-кабінети, 2 кабінети УЗД. Є кабінет фіброгастроскопії, 2 кабінети КТ та МРТ. Як розповів заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні імені М.В. Скліфосовського Олександр Олійник, за допомогою новітніх МРТ-апаратів можна виконувати дослідженнях у різних режимах, проводити діагностику патологічних станів. У приймальному відділенні є реанімаційна зала, мала реанімаційна перев’язувальна та палата для огляду пацієнтів, яких доставляють з екстреною патологією.

«До карантину в закладі за рік лікувалися до 26 тисяч пацієнтів. Нині через обмеження планової госпіталізації їх менше. Сподіваємося, що після закінчення карантину відновимо роботу в повному обсязі. Завдяки сучаснму діагностичному обладнанню значно покращилася діагностика та скоротився час обстеження», – сказав Олександр Олійник.

Після реконструкції поліпшилася й логістика прийому пацієнтів, яка здійснюється за потоками: червоний для екстрених пацієнтів, зелений – планова госпіталізація, жовта – діагностичні дослідження. Різнокольорові смужки для зручності нанесені на підлозі.

Відкрили й ендоскопічний кабінет, який обладнаний найсучаснішою апаратурою. Тут є ендоскопічний процесор, відеогастроскопи, гастроскоп, колоноскоп та додемоскоп. За допомогою сучасного електрохірургічного блоку можна виконувати зупинку шлунково-кишкових кровотеч. За день у кабінеті можуть прийняти 10-12 пацієнтів.

 «Нині значно поширилися шлунково-кишкові кровотечі. Це пов’язано з неконтрольованим та самовільним прийомом препаратів, які розріджують кров. У цьому кабінеті можна виконувати аргоноплазмову каогуляцію кровоточивих виразок. Раніше щоб зупинити кровотечу, потрібне було оперативне вручання», – сказав лікар-ендоскопіст Олексій Пирогов.

Світлана Лисенко прийшла на обстеження. Каже, що такий рівень медицини бачить уперше.

«Давно не була в цій лікарні, вперше потрапила після ремонту. Враження надзвичайні, все чисте, нове. Гарний персонал, немає черг. Швидко пройшла обстеження», – сказала Світлана Лисенко.

Нині в Україні побудовано та здано в експлуатацію вже понад 130 приймальних відділень. Невдовзі відкриють ще 80. У Полтавській області на завершальній стадії реконструкція 7 відділень.

«Приймальне відділення в обласній лікарні – перше на Полтавщині, яке реконструйоване за новим форматом і де докорінно змінені радянські підходи щодо прийому людей. Тут створили всі умови як для пацієнтів, так і для медичного персоналу. У межах децентралізації важливо, щоб люди отримували якісні медичні послуги на місцях», – сказав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Нове приймальне відділення в обласному центрі – частина масштабного проєкту розбудови європейської медичної інфраструктури, який відбувається за дорученням Президента Володимира Зеленського по всій країні.