Previous Next

У службі зайнятості Полтавщини успішно працюють клуби для безробітних громадян

Надрукувати

Державна служба зайнятості постійно розширює та вдосконалює форми і методи профорієнтаційної роботи з клієнтами, залучаючи кваліфікованих спеціалістів до соціально-психологічних та освітніх програм. Відносно новою і цікавою для людей формою роботи є тематичні клуби для різних категорій громадян. Загалом на Полтавщині у базових центрах зайнятості та філіях створено 27 клубів за інтересами для клієнтів. У 2020 році відбулося 181 засідання клубів, учасниками яких стали 1764 безробітних громадян.

До занять у тематичних клубах людей запрошують, починаючи з першого дня їхнього перебування на обліку в Державній службі зайнятості. Участь клієнтів служби зайнятості в засіданнях клубів мають на меті прискорення працевлаштування, зняття психологічної напруги, пов’язаної з ситуацією безробіття, формування правильної поведінки на ринку праці, усвідомлення власної відповідальності за подальше професійне життя, сприяння самозайнятості та розкриттю власного потенціалу. Це – програма активної підтримки громадян, яка діє у підрозділах служби зайнятості задля соціально-психологічної та професійної адаптації безробітних, надання їм допомоги у вирішенні питань власної зайнятості, формування активної життєвої позиції тощо.

Тематика клубних заходів досить різноманітна. Наприклад, клуби, які мотивують людей до заняття підприємницькою діяльністю; вчать ефективним технікам пошуку роботи; застерігають від ризиків нелегальної трудової міграції; підтримують молодь на початку професійної діяльності; розкривають секрети самопізнання і самореалізації. Існують у службі зайнятості також клуби для роботи з випускниками навчальних закладів, старшокласниками й їхніми батьками тощо.

Так, цікава тематика клубу «Поклик душі», що працює в Кобеляцькій районній філії Полтавського ОЦЗ. Приміром, на одному з засідань учасники спільноти однодумців дізналися, як застосувати арт-терапію для подолання стресових ситуацій і переживань. Провідний фахівець філії Наталія Лях розповіла, що таке арт-терапія в дії, і як творчість людина може «розповісти» про свої переживання й звільнитися від них.  Також у гості запросили керівника комунального закладу «Кобеляцький центр первинної медико-соціальної допомоги» Любов Коломієць. Любов Афанасіївна порадила присутнім більше уваги приділяти своєму психоемоційному стану, від якого залежить здоров’я.   На засідання клубу «Спілкуючись – розвиваємось», який діє в Козельщинській районній філії Полтавського ОЦЗ, завітала майстриня-вишивальниця  Олександра  Петренко. У   Решетилівській районній філії Полтавського ОЦЗ зайнятості одне з зібрань клубу для безробітних присвятили темі «Краєзнавчий ПАЗЛ: «Іхня праця звеличила наш край. Відомі жінки Решетилівщини».

 

 Полтавський обласний центр зайнятості