• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

13 березня – Всесвітній день обізнаності про ендометріоз

Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару. Частіше розвивається у жінок репродуктивного віку і є фоновим передракових захворювань.

Щоб вилікувати ендометріоз яєчників, треба завчасно його діагностувати. Як і у всякої іншої хвороби, в нього є свої прояви.

Можливі ознаки ендометріозу: дискомфорт; збій менструальної функції, що виявляється болісними рясними менструаціями, мажучими виділеннями до і після менструації; інтенсивні болі внизу живота і в попереку, які спочатку пов’язані з менструацією, а з розвитком захворювання – постійні; безпліддя, не пов’язане з іншими причинами.

Діагностика: виявити наявні симптоми ендометріозу може тільки лікар-гінеколог. Вислухавши скарги пацієнтки, він проведе повне клінічне та гінекологічне обстеження, щоб виявити причини ендометріозу і виключити інші жіночі хвороби. Також можуть знадобитися додаткові дослідження: УЗД органів малого тазу; гістеросальпінгографія (рентгенівський знімок матки та маткових труб); діагностична лапароскопія.

Лікування ендометріозу: сьогодні існує два основні методи лікування ендометріозу: консервативний (гормональний) та хірургічний.

За допомогою гормональних препаратів лікар моделює у жінки повну відсутність місячних і ділянки ендометріозу атрофуються самі по собі. Курс лікування, як правило тривалий – протягом півроку. Однак ці препарати можуть викликати серйозні побічні ефекти і існує висока ймовірність відновлення процесу після припинення їх прийому.

Більш ефективний метод лікування ендометріозу – хірургічний. Ще 15 років тому до ендометріозу підходили радикально, видаляючи уражені органи і матку. Сьогодні методом лапароскопії вдається видалити тільки вогнища ендометріозу (лазером або електрокоагуляцією), зберігши при цьому внутрішні статеві органи.

Особливу увагу на профілактику ендометріозу слід звернути жінкам при скороченні тривалості менструального циклу; порушенні обміну речовин, що, в першу чергу, проявляється в значному набиранні ваги, ожирінні; використанні внутрішньоматкових засобів контрацепції; досягненні віку від 30 до 45 років; підвищенні рівня вмісту естрогенів (що визначається спеціальними аналізами); зовнішніх формах ендометріозу, які видно при огляді жінки.

Таким чином, своєчасна діагностика та лікування ендометріозу знижує ризик виникнення онкологічної патології у жінок та поліпшує якість життя.

 

В. Потіпко, лікар акушер-гінеколог КП «2-а МКЛ ПМР»

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk