Previous Next

Полтавська облдержадміністрація та Державна служба геології та надр України уклали меморандум про співпрацю

Надрукувати

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом та головою правління НАК «Надра України» Тарасом Кузьмичем.

На заході були присутні народні депутати, керівники структурних підрозділів ОДА та підприємств газовидобувної галузі. За результатами зустрічі між Полтавською ОДА та Державною службою геології та надр України укладено Меморандум про співробітництво.

Олег Синєгубов зазначив, що в області одним з основних напрямків роботи у галузі промисловості є видобуток корисних копалин і розробка надр.
«2020 рік був непростим для області, як і для всієї країни та світу, проте економічні темпи, які ми запланували у цій сфері, завдяки представникам бізнесу були витримані. Темпи видобутку збереглися, що дуже важливо, адже це й сплата рентних платежів до обласного й місцевих бюджетів, що є зокрема серйозний аспект у контексті децентралізації, – зазначив Олег Синєгубов. – У державі є стратегічна мета – повна енергетична незалежність. Полтавщина тут відіграє ключову роль, бо в нас видобувають понад 40% українського газу – це друге місце в Україні. Крім того, наш регіон лідер за видобутком газового конденсату – майже 60%. За прогнозами спеціалістів, 85% від загальноукраїнських покладів газу сконцентровані саме на Полтавщині. Важливо, щоб доступ до цих надр і залучення нових інвестицій відбувалося на об’єктивних, прозорих, ринкових умовах».

Роман Опімах під час презентації зазначив, що рік тому на Полтавщині презентували Інветиційний атлас надрокористувача, який містить інформацію про наявні родовища корисних копалин, які відкриті для інвестування, ліцензовані об’єкти в області, а також порядок отримання дозволу на користування надрами. Наразі цей продукт налічує понад 400 об’єктів, всі вони мають свій опис, знаходяться онлайн. Можна вільно зайти на сайт Держгеослужби, прочитати про них, подивитися, де вони розташовані, знайти додаткову інформацію.

«Всі об’єкти відкриті для ініціювання, винесення на електронні аукціони Prozorro. Останні досить ефективно відбуваються. Наприклад, торік було продано 58 ділянок за понад 800 мільйонів гривень. Ці кошти йдуть безпосередньо в державний бюджет. Цього року лише за два перші місяці служба вже оголосила аукціони на понад 80 ділянок. Це говорить про те, що місцевий бізнес починає розуміти, що надрокористування – справа не для обраних, а реальна можливість, яку можуть реалізувати бізнесмени, наприклад, об’єднавшись», – сказав Роман Опімах.

Інвестиційний атлас містить 9 об’єктів із Полтавщини. Два було продано, на один оголошено аукціон. Олег Синєгубов наголосив, що атласом можуть користуватися не тільки інвестори, а також територіальні громади, щоб знати і розуміти, з чого вони потенційно можуть отримувати рентну плату до місцевих бюджетів.