Previous Next

У березні для керівників і спеціалістів місцевих комісій з питань ТЕБ і НС проведуть навчання

Надрукувати

Щороку на території області виникає від 4 до 5 тисяч небезпечних подій. Із них 5-10 кваліфікуються як надзвичайні ситуації. Про це розповів на нараді в голови облдержадміністрації 1 березня директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Венгер.

Поінформував, що торік на території Полтавщини сталося 6 надзвичайних ситуацій. Із них одна – державна, пов’язана з епідемічним спалахом хвороби COVID-19. Дві – місцевого значення: виявлення африканської чуми свиней у приватному господарстві Гадяцького району, загибель людей на річці Дніпро в Глобинському районі. Три – об’єктового рівня. Внаслідок надзвичайних ситуацій загинули три людини й постраждали 6 осіб. Порівняно з 2019-им роком кількість надзвичайних ситуацій зменшилася на 40 відсотків, а кількість загиблих внаслідок НС зменшилася на 84 відсотки.

«За минулий рік виникло 5215 небезпечних подій, унаслідок яких загинула 301 людина. Врятовано 179 осіб. Найбільше небезпечних подій сталося в Полтаві та Кременчуці, Полтавському й Кременчуцькому районах. Основні чинники, які призвели до загибелі людей, – ДТП, пожежі, нещасні випадки з людьми на воді, – сказав Сергій Венгер. – Виникло 1632 пожежі техногенного характеру. Цей показник на 10 відсотків вищий, ніж у попередньому році. На відкритій території сталося 1735 пожеж, що на 44 відсотки більше, ніж за аналогічний період. Зафіксовано 132 лісові пожежі. У 2019-му цей показник був на рівні 28. Найбільше пожеж і пошкоджених територій зафіксовано в Полтавському лісовому господарстві. Вдалося уникнути пожеж верхового лісу».

Із метою запобігання виникненню пожеж у лісових масивах, на торф’яниках та сільськогосподарських угіддях провели 1152 рейди, 23 позапланові перевірки, створено 2600 кілометрів мінералізованих смуг, здійснено догляд за існуючими – понад 29 тисяч кілометрів уздовж доріг і на узліссях. За результатами перевірок до виконання запропоновано 441 протипожежний захід. До адміністративної відповідальності притягнуто 53 посадові особи. Сергій Венгер розповів, що протягом року понад 1,8 мільйона гривень спрямовано на придбання і встановлення телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж, модернізацію єдиного наглядового центру за лісовими пожежами, влаштування протипожежної водойми.

«Торік сталося 65 нещасних випадків із людьми на воді. Загинули 56 осіб, зокрема 3 дітей, врятували 13 людей. Основна причина загибелі людей на воді – нехтування правилами безпеки, надмірне вживання спиртних напоїв під час відпочинку», – додав Сергій Венгер.

Також поінформував, що впродовж 2020-го проведено роботу з накопичення регіонального й місцевих матеріальних резервів. Відсоток накопичення регіонального резерву – 96,8%. У 2021 року заплановано його укомплектувати на 100%. У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи РДА і ТГ мають переглянути номенклатуру й забезпечити поповнення місцевих резервів не менше ніж на 60%.

«На 371% збільшилася кількість лісових пожеж порівняно з 2019 роком: 28 проти 132. Інші наведені цифри також змушують замислитися. Відпрацювали різні напрямки з органами ДСНС, є план заходів на 2021 рік. По кожному з напрямків є співпраця, – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. – Реалізація цих завдань багато в чому залежить від співпраці з органами місцевого самоврядування. Тут немає дрібниць. Працювати треба над кожним пунктом, бо це людські життя».

Сергій Венгер розповів, що у громадах створені місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. У березні проведуть навчання для їх керівників і спеціалістів.