Previous Next

На Полтавщині погодили обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійно-технічної освіти краю

Надрукувати

У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулося засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів).

На ньому погодили регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти краю на 2018 рік.

Відповідно заплановані обсяги набору на Полтавщині такі: 4503 особи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований працівник» і 159 – «молодший спеціаліст». У подальшому погоджені радою обсяги регіонального замовлення мають бути затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації.

– Питання погодження регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів – дуже важливе, бо протягом останніх років всі заклади професійно-технічної освіти фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Затвердити обсяг замовлення необхідно, щоб розуміти, які фахівці потрібні для нашого регіону, який фах здобуватимуть діти у професійно-технічних навчальних закладах, – пояснила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко. – Всі цифри погоджені з керівниками відповідних освітніх закладів і роботодавцями. Нині найбільше затребувані на ринку праці краю професії у сферах транспорту, будівництва, сільського господарства. Залишаються актуальними професії у легкій промисловості, громадському харчуванні.

Головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Франчук розповіла про передумови змін щодо формування регіонального замовлення, наголосила, що основою для його формування є середньостроковий прогноз потреб регіонального ринку праці й договори, укладені між закладами професійної освіти та замовниками робітничих кадрів, тобто роботодавцями. Вона додала, що джерелами фінансування регіонального замовлення є обласний бюджет і бюджет міста Полтави.

– За рахунок обласного бюджету зокрема фінансуватимуться 14 напрямків економічної діяльності. Це відповідно 102 професії. Пріоритетними є, зокрема, сфери громадського харчування, сільського господарства, – додала Валентина Франчук. – Щороку планові показники регіонального замовлення зменшуються. На це є об’єктивна причина: намагаємося спільно із закладами професійної (професійно-технічної) освіти привести у відповідність підготовку кадрів до потреб регіонального ринку праці й гарантувати випускникам перше робоче місце. Порівняно із минулим у поточному році показник зменшився на 550 осіб. Водночас кількість укладених договорів із роботодавцями збільшується.

За словами Валентини Франчук, пріоритетними у розподілі регіонального замовлення за галузями економіки відповідно є промисловість, торгівля і громадське харчування, сільське господарство, транспорт і зв’язок, будівництво і невиробничі види побутового обслуговування.

Після доповіді Валентини Франчук директор Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище» Олександр Мигаль розповів про інноваційні методи й засоби навчання, орієнтовані на підвищення кваліфікаційного рівня та конкурентної здатності учнів закладів професійної освіти шляхом створення інтерактивних освітніх модульних площин із можливостями віртуальної лабораторії.