Євроінтеграційні рішення Уряду за 24 лютого

Надрукувати

 

Уряд затвердив Державну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

Невідомий об'єктВиконання Програми дасть змогу знизити рівень домашнього насильства, насильства за ознакою статі та забезпечити захист прав постраждалих осіб через:

·удосконалення системи запобігання та протидії такому насильству;

·удосконалення відповідної нормативно-правової бази,

·запровадження дієвого механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Програма на 2025 рік забезпечить створення системи запобігання та протидії домашньому насильству, та насильству за ознакою статі на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» з урахуванням стандартів Конвенції Ради Європи «Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», яку ратифіковано 46 країнами та Європейським Союзом

Уряд підвищує рівень безпеки перевезення дітей транспортом.

Протягом 2019 року за участю дітей сталося 4656 дорожньо-транспортних пригод. З метою підвищення рівня безпеки перевезення дітей Кабінет Міністрів України прийняв постанову про внесення змін до правил дорожнього руху. Зокрема в частині посилення вимог щодо застосування дитячих утримуючих систем під час перевезення дітей у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки.

За порушення правил перевезення дітей на водія накладається штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне правопорушення, вчинене протягом року, карається штрафом у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На сьогодні правила дорожнього руху також потребують уточнення особливих вимог, яких мають дотримуватися водії під час перевезення дітей, відповідно до вимог законодавства

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року, а саме:

доповнив Стратегію положеннями щодо шляхів та інструментів її реалізації, зокрема завданнями із удосконалення інженерно-технічного облаштування державного кордону та забезпечення готовності до охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах окремих районів Донецької та Луганської областей після відновлення контролю над ними.

Для забезпечення оперативної та технічної взаємодії між системами інтегрованого управління кордонами України – важливо запроваджувати найкращі європейські практики та стандарти

Уряд затвердив форми дозволів на застосування спеціальних спрощень для АЕО.

Кабінет міністрів прийняв постанову «Про затвердження форм заяви підприємства про надання дозволу на застосування спеціального спрощення та дозволу на застосування спеціального спрощення».

Мета: реалізація практичного застосування положень Митного кодексу України щодо питань функціонування авторизованого економічного оператора (АЕО).

Таке рішення – ще один із важливих кроків на шляху до впровадженню програми АЕО в Україні.

Більше читайте на Урядовому порталі.

#UkraineToEU

Офіс Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України