Previous Next

У Полтаві обрали книги, які видадуть за кошти обласного бюджету в 2021 році

Надрукувати

16 лютого в Полтавській обласній державній адміністрації провели засідання Експертної ради з випуску соціальнозначущих видань місцевих авторів.

Члени ради, до складу якої входять представники облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, науковці, фахівці бібліотечної справи, громадськість, обрали 6 книг, видання яких буде профінансоване з обласного бюджету цього року.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко зазначила, що за традицією на початку лютого визначають видавничі проєкти, які будуть рекомендуватимуть до видання у 2021 році за кошти обласного бюджету. Нагадала, що торік закінчилася дія Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області.  Впродовж її реалізації, з 2016 року, було видано 65 видавничих проєктів. Минулого року реалізовано 13 українськомовних видань на суму майже 1 600 000 грн.

Експертна рада розглянула 11 видавничих ініціатив, які надійшли на конкурс від 6 видавництв: «Полтавський літератор», «Гадяч», «Лубни», ТОВ «АСМІ», ПП ХРА «Дивосвіт», «РІК».

Обирали книги, запропоновані до плану випуску соціальнозначущих видань місцевих авторів, за тематичними розділами. Це  історико-краєзнавчі, довідкові та інформаційні,  образотворчі видання, книги  національно-патріотичного спрямування, художня література, видання для дітей та юнацтва.

Як розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, після здійснення остаточних розрахунків Департамент складає проєкт Плану, який погоджується з профільними депутатськими комісіями облради.

Загалом новою профільною програмою для випуску соціальнозначущих книг і видань, приурочених до пам’ятних дат та визначних подій, на рік передбачено 900 тисяч гривень.

До Плану випуску в 2021 році рекомендовано включити:

 Також члени ради дійшли згоди зібратися цьогоріч ще раз для розгляду видань, які були рекомендовані на доопрацювання.