• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Медичні заклади області до 1 квітня мають стати доступними для пацієнтів з інвалідністю

16 лютого в Полтавській ОДА відбулася нарада з питань здійснення заходів зі створення доступного середовища в лікувальних установах для осіб з інвалідністю.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що це питання стоїть на контролі в Президента України, і всі заклади охорони здоров’я мають відповідати Національній стратегії умов доступності.

«Низка медичних закладів змінили власника і 1 квітня переукладатимуть договори із НСЗУ. Тому до квітня всі роботи щодо інклюзивності приміщень мають бути завершені, а будівлі – відповідати встановленим вимогам, – наголосив Олег Синєгубов. – Національна служба здоров’я дуже принципово ставиться до пункту інклюзивності».

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про документи та будівельні норми, які регулюють це питання.

«Ми вели консультації з експертами НСЗУ і з’ясовували, яким вимогам інклюзивності має відповідати установа. Це і наявність пандуса, вбиральні та душової кабіни для людей з інвалідністю. Пороги мають бути певної висоти, а дверні отвори – широкими. На вулиці біля закладу –  стоянка для авто, а доріжки та тротуари – зі скосами, – розповів Віктор Лисак. –  До 19 березня буде проведена оцінка приміщень стаціонарів лікарень, центрів ПМСД, амбулаторій на наявність усіх цих норм. Повірте, в тих медзакладах, де турбуються про пацієнтів, навіть підйомники для візків і спеціальні ліфти встановили в стислі терміни».

У 2020 році в медзакладах було встановлено 19 пандусів на загальну суму 2397 тисяч гривень, та проведена реконструкція 14 пандусів більше, ніж на 2 мільйони гривень.

Віктор Лисак поінформував, що лікарні й амбулаторії області майже всі готові укладати договори із НСЗУ, а в центрах  ПМСД роботи щодо забезпечення інклюзивності приміщень тривають.

 

Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png
konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk