• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка» Держенергоефективності представило шляхи зменшення енергозалежності країни

Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко окреслив потенціал, переваги і стимули для української біоенергетики під час виступу у панельній дискусії "Перспективи відмови від традиційних джерел енергії на користь альтернативних". Захід відбувся у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка», ініційованого Офісом Президента України.

Невідомий об'єкт«Ми маємо усі ресурси, щоб заміщувати дорогий газ місцевими видами палива. Так, у 2019 р. країна використала близько 30 млрд м3 газу, з яких 14 млрд м3 імпортувала і заплатила за це 3 млрд доларів. При цьому, максимальний потенціал використання біоенергетичних ресурсів для заміщення газу становить в еквіваленті біля 37 млрд м3. Використавши навіть половину цього потенціалу, ми можемо повністю відмовитися від імпорту блакитного палива», - наголосив Ю.Шафаренко.

«Слід зазначити, що тепло, вироблене з місцевих видів палива, є дешевшим для споживачів на відміну від газового», - додав Ю.Шафаренко.

Заступник Голови Агентства уточнив, що:

  • вирощування енергокультур дає змогу максимально замістити до 20 млрд м3 у рік;

  • використання третини агровідходів – до 10 млрд м3 у рік;

  • виробництво біометану – ще 8 млрд м3 газу в рік.

Щоб стимулювати інвестиції у біоенергетичні проєкти, Держенергоефективності спільно з Міненерго та БАУ підготовлено низку законопроєктів, а саме – щодо запровадження ринку твердого біопалива, ринку рідких біопалив, ринку біометану, активізації вирощування енергорослин, звільнення біомаси від податку на викиди СО2.

Важливість розвитку біоенергетики підтвердив Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України: «Якщо взяти усі імпортовані енергоресурси, то країна за них сплатила близько 17 млрд доларів у 2019 році. Ці кошти мають залишатися всередині країні. Їх треба освоювати завдяки розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива».

На критичній необхідності активних дій для розвитку «зеленої» енергетики, щоб не стати абсолютно імпортозалежною країною, наголосили й інші спікери.

Вадим Улида, президент Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України», та Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, звернули увагу на нинішній стан традиційної енергетики, потребу в маневрованих потужностях та інвестиціях у «чисту» енергетику.

Про значний потенціал водневої енергетики та широкі можливості для співпраці України з ЄС у цій сфері розповів Степан Кудря, директор ІВЕ НАН України, завідувач відділу вітроенергетики.

Підсумовуючи, заступник Голови Юрій Шафаренко зауважив, що Україна може бути повністю енергонезалежною державою – потрібно лише вміло скористатися потенціалом власних енергетичних ресурсів.

Довідково:

Всеукраїнський форум «Україна 30. Платіжки» (http://ukraine30.com) — це майданчик для діалогу про енергетичну незалежність країни, диверсифікацію джерел постачання, зниження частки традиційних джерел енергії та розвиток альтернативної енергетики.

Державне агенство з енергоефективності та енергозбереження України

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk