• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині готуються до відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Як святкуватимуть, обговорили під час наради з підготовки та проведення в області заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Провела засідання заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Вже є затверджений обласний план заходів.
«Ювілейну дату передбачено відзначати на державному рівні. Є відповідні Указ Президента України та постанова Верховної Ради України. Тож на Полтавщині треба відзначити ювілей видатної письменниці на високому рівні», – сказала Катерина Рижеченко.
Директор Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко представила план основних заходів, які будуть відбуватися в області упродовж 2021 року. Вона зазначила, що основний захід проведуть 25 лютого в Гадячі. Це – літературно-мистецький проєкт «Яскрися, квітко Драгоманівського роду».
«Захід відбудеться в кіноконцертному залі «Дружба». Будуть представлені живі інсталяції, ростові ляльки, фотозони. Також нагородять кращих митців, які впроваджують творчість Лесі Українки», – сказала Ірина Удовиченко.
Цього дня проведуть спеціальне погашення немаркованого художнього тематичного конверта і марки.
У лютому в населених пунктах області проведуть тематичні заходи за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників громадських організацій, діячів науки та культури.
23 лютого у Гадяцькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені І.П. Котляревського проведуть літературну годину «Горить моє серце, палає». Протягом лютого творчі колективи закладів культури і мистецтва області візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці, та міжнародному онлайн-флешмобі #GlobalLesyaUkrainka2021, ініційованому Новоград-Волинським літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки.
15 травня відбудеться обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного гаю», у межах якого організують церемонію вручення літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва «Веселка».
14 травня проведуть фестиваль сучасних театрів «ЛавАрт».
У музеях та бібліотеках оновлять тематичні експозиції та проведуть виставки. Протягом року в закладах освіти, культури, бібліотеках області організують виховні години, круглі столи, науково-практичні конференції, інші тематичні заходи, присвячені темі творчості поетеси.
Як розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, готують видавничий проєкт «Леся Українка і Полтавщина». У збірці увага буде сконцентрована на тому, що дала полтавська земля для феномену Лесі Українки, і як це позначилося на Полтавщині.
Нагадаємо, 25 лютого 2021 року виповниться 150 років із дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. Пам’ятну дату цьогоріч відзначатимуть на державному рівні. Протягом року в Україні проводитимуть літературні читання, виставки, науково-освітні заходи, літературні вечори, конференції та фестивалі присвячені творчості поетеси.

Image
Image
Image
13_poltavska.png
konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk