Previous Next

Полтавщина за минулий рік використала майже 99 відсотків коштів, спрямованих із ДФРР

Надрукувати

На нараді в голови облдержадміністрації 8 лютого підбили підсумки використання коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2020 році та обговорили, які проєкти планують реалізувати за кошти фонду цьогоріч.

Невідомий об'єктДиректор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Максим Калінін поінформував, що торік із ДФРР фінансували 14 проєктів в області. По 10 об’єктах будівельні роботи завершені на 100 відсотків. Відсоток використання коштів ДФРР за минулий рік – 98,9.

«Цей показник є найвищим для області за всі роки з моменту запровадження фонду. Порівняно з 2019-им, коли до державного бюджету було повернуто 83,5 мільйона гривень, темп освоєння коштів зріс на 43 відсотки, – розповів Максим Калінін. – За минулий рік до держбюджету повернуто 1,4 мільйона гривень. Зокрема, за проєктом із реконструкції Лубенської загальноосвітньої школи №3 – 1,3 мільйона гривень – через те що підрядник не зміг вчасно підготувати і надати акти виконаних робіт. 94,7 тисячі гривень – з реконструкції стадіону в Бутенках – внаслідок затримки в поставці спортивного обладнання. Зі створення безпечного середовища міста Кременчука – 27,3 тисячі гривень – за рахунок економії коштів на придбанні техніки та обладнання».

У 2021 році на область із ДФРР розподілено фінансування у розмірі 118,8 мільйона гривень. За результатами відбору регіональною конкурсною комісією для реалізації цьогоріч відібрано 8 проєктів. Загальний обсяг їх фінансування – 163,4 мільйона гривень. Співфінансування з місцевих бюджетів передбачене в розмірі 44,6 мільйона гривень.

Це об’єкти в галузі надання якісних медичних послуг: реконструкція обласного клінічного онкологічного диспансеру у Полтаві з добудовою радіологічного відділення і лабораторії радіонуклідної діагностики та реконструкція з добудовою приміщення рентгено-діагностичного кабінету Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру. У галузі спорту кошти планують спрямувати на будівництво басейну в Миргороді та реконструкцію спортзалу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ. Останній проєкт – перехідний, його мають завершити до кінця поточного року.

Увійшли до переліку і два об’єкти у сфері культури та розвитку туризму: реставрація обласної філармонії і реконструкція нежитлового приміщення у Більську під музей комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ». Із-поміж ініціатив розвитку визначені такі: реконструкція будівлі дитячого садка під цех із первинної обробки й переробки молока у селі Васильки Лохвицької територіальної громади Миргородського району та реконструкція приміщення під створення Музею Науки на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського.

«Порівняно з 2019-им за минулий рік маємо якісні й високі показники освоєння коштів ДФРР. Об’єкти, які не завершені, є перехідними. Плануємо їх реалізувати в поточному році. По філармонії, крім коштів із фонду й обласного бюджету, очікуємо співфінансування з мінкульту», – сказав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Наголосив, що це не весь перелік об’єктів, які планують будувати цьогоріч на Полтавщині.