Previous Next

Олег Синєгубов: «Дотримання правил пожежної безпеки – принципова вимога»

Друк

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада з питання дотримання заходів протипожежної безпеки на об'єктах підвищеного ризику.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що ситуація, яка виникла в будинку для літніх людей у Харкові, – трагічна. 15 осіб загинули і 5 постраждали.

 «В області на місцях потрібно створити комісії для перевірки закладів. До складу комісій обов’язково мають увійти представники ДСНС та поліції. Крім соціальних установ, варто перевірити заклади охорони здоров’я, особливу увагу звернути на стаціонари, госпіталі. Додатково перевірити і дошкільні заклади. Дотримання правил пожежної безпеки – принципова вимога. Тут компромісів бути не може», – сказав Олег Синєгубов.

Начальник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Іван Вигівський розповів, що правоохоронці забезпечуватимуть публічний порядок і супровід комісій.

Начальник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб зазначив, що на обліку відомства перебуває 117 закладів підвищеного ризику, зокрема 87 готелів, мотелів хостелів, пансіонатів та 30 закладів соціальної сфери. Рятувальники провели позапланові перевірки виконання вимог законів і нормативно-правових актів з питань техногенної та протипожежної безпеки в 2019 році. Через карантин у 2020 році перевірки не проводили.

Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк зауважила, що в підпорядкуванні Департаменту перебуває 14 комунальних установ: будинки-інтернати, пансіонат для людей похилого віку й осіб з інвалідністю,  з них 2 дитячі.

«Житлові корпуси обладнані протипожежною сигналізацією. Щодо проведення протипожежних заходів неодноразово зверталися до рятувальників, щоб забезпечити безпечні умови проживання.  Ми направили листи до ГУ ДСНС з проханням провести перевірки в закладах соціальної сфери. Підготовлено лист до засновників терцентрів, у складі яких є 10 стаціонарних відділень. Також є звернення до керівників будинків-інтернатів щодо посилення роботи в протипожежному напрямку», – сказала Ніна Черняк.

Олег Синєгубов наголосив, що голови райдержадміністрацій мають надати до ОДА інформацію про функціонування закладів, які приймають і обслуговують людей похилого віку, й усіляко сприяти проведенню перевірок.

«Перешкод для перевірок не має бути. До тих, хто цей процес саботуватиме, негайно вживатимуть відповідних дисциплінарних заходів», – наголосив Олег Синєгубов.