• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Конкурс грантів «Комунікація влади з громадськістю під час пандемії COVID-19»

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом оголошує конкурс грантів «Kомунікація влади з громадськістю під час пандемії covid-19»

Максимальний розмір гранту (грн) 415 000
Оптимальний бюджет проекту (грн) 345000
Бюджет конкурсу (грн) 1 728 000
Кінцевий термін подання грантових заявок 25.01.2021 - до 24:00
Орієнтовна дата засідання Грантової комісії 10.02.2021

Пандемія COVID-19 внесла суттєві корективи в повсякденне життя українців. Необхідність соціального дистанціювання, карантинні заходи, зміни в роботі громадського транспорту ускладнили спілкування громадян з представниками місцевої та регіональної влади, органів місцевого самоврядування.

Неможливість проведення традиційних особистих зустрічей вплинула на роботу громадських рад при органах влади. Частково засідання перейшли в онлайн, частково були відмінені або перенесені.

Спілкування громадян з владою, донесення до влади проблем, з якими стикаються громадяни, можливість для влади перевірити ефективність вжитих заходів – це основа демократизації суспільства. Цим конкурсом ІЕД заохочує впровадження принципів демократії на всіх рівнях, незважаючи на перешкоди, викликані пандемією.

Мета конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства для посилення процесу демократизації в Україні.

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 6 місяців на дату завершення конкурсу (до 25.01.2021 р.);

• спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);

• запланували участь двох представників своєї організації в конференції програми, які припадають на період виконання проєкту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче);

• веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці.

Досвід практичної роботи у сфері запропонованого проєкту буде конкурентною перевагою. Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з іншими регіональними громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, ЗМІ (у тому числі з інших областей України).

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.

Пріоритети конкурсу

Проєкт має передбачати досягнення прогресу у збільшенні впливу громадськості на хід демократизації в Україні з точки зору адвокації, моніторингу та оцінки реформ, участі громадськості та обізнаності шляхом наступної діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  •   Аналіз змін в комунікації влади на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях в Україні за час пандемії COVID-19, активності влади в соціальних мережах, каналів зворотнього зв’язку з владою для громадян, змін в проведенні особистого прийому громадян тощо;
  •   Аналіз проведення засідань громадських рад в регіонах, їх формату (онлайн чи офлайн), кількості учасників засідань та засідань за рік, можливості для громадян дивитися засідання громадських рад онлайн, публікацій протоколів засідань та фінальних рішень засідань громадських рад на сайті місцевої влади чи громадської ради; опитування членів громадських рад щодо роботи громадських рад в 2020 році та доступності влади для громадян;
  •   Проведення опитування серед регіональних ОГС щодо їх взаємодії з владою протягом 2020 року: періодичність звернення ОГС до органів місцевої чи регіональної влади, органів місцевого самоврядування, формат та канали спілкування з владою, їх ефективність, зацікавленість влади в зворотньому зв’язку, проблеми спілкування з владою тощо;
  •   Проведення адвокаційної кампанії щодо важливості прямого спілкування влади з громадянами, зворотнього зв’язку від громадян, посилення діалогу між ОГС та владою на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях з метою прискорення реалізації реформ.

Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (у тому числі, через проведення підсумкової прес-конференції, поширення історій успіху).

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, відвідати конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ. Учасники конкурсу зобов’язані закласти в грантові заявки участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з наступних конференцій, які припадають на період виконання проєкту:

Місце проведення конференції Дата проведення конференції
1 онлайн березень 2021 року
2 онлайн вересень 2021 року

До 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо.

Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.

Отримувачі грантів будуть запрошені до участі у зустрічах грантерів та інших заходах, що організовуватиме ІЕД для налагодження мережування, навчання та посилення організаційної спроможності партнерів програми «Громадськість за демократизацію»

Інші суттєві умови

Максимальний розмір гранту – 415 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 345 000 гривень).

Максимальна тривалість проєктів – 9 місяців. Оптимальна тривалість проєктів - 6 місяців. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку, що забезпечить збереження сталості або розширення проєкту, який виконується.

Кінцевий термін подання грантових заявок – 25 січня 2021 року.

Зверніть, будь ласка, увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду, методику оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

Інструкція про проведення конкурсу 

Додаток А. Аплікаційна форма 

Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту

Додаток С. Стандартна грантова угода 

Методика оцінки грантових заявок 

Критерії прийнятності 

Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.

Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk