• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

За 2020 рік рибоохоронними інспекторами Полтавщини зафіксовано 3,5 тис. порушень на понад 2 млн грн збитків

Протягом 2020 року головними державними інспекторами Полтавського рибоохоронного патруля проведено 233 рибоохоронних рейдів та викрито 3 453 порушень природоохоронного законодавства, з яких 641 - грубих. Також складено 1 864 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 116 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), 5 - за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову), та по два за ст. 86-1 КУпАП (експлуатація на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням) і за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів).

Оформлено 823 акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.

Із загальної кількості порушень – 35 протоколів складено на користувачів (промисловиків) та видано 6 приписів для усунення недоліків, які є обов’язковими до виконання.

За даний період порушники завдали збитків рибному господарству у розмірі 2 328 736 грн. Накладено 389 147 грн штрафів. В ході проведених заходів рибпатрульні вилучили 22 020 кг водних біоресурсів, з яких 4 075,3 кг - на ринках. Також вилучено 1 122 од. знарядь лову та ще 1 244 од. - за актами безгосподарського майна. Загальна довжина сіток складає 79 176 метрів. Затримано 101 човен.

До судів передано 660 справи для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності. Ще 79 справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень.

Значну кількість зафіксованих порушень було викрито у березні - червні, а саме під час нерестової заборони. В цей період оформлено 595 протоків та вилучено 8 063 кг водних біоресурсів. Збитки сягнули 406 708 грн.

За цей час Полтавський рибоохоронний патруль провів низку гучних рибоохоронних рейдів.

Для прикладу: За допомогою 9 од. сіток порушник виловив 294 кг риби на майже 150 тис. грн збитків

Рибоохоронний патруль Полтавщини спільно з Черкаським рибоохоронним патрулем виявили грубе порушення Правил рибальства.

Інцидент зафіксовано вранці 28 червня 2020 року в межах водойми Ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» (Кременчуцьке водосховище), острів Галицький в адмінмежах с. Липове Глобинського району Полтавської області.

Спільною рейдовою групою встановлено, що правопорушник здійснювся вилов риби з дюралевого човна забороненими знаряддями – дев’ятьма мисиновими сітками (540 метрів). У сітках знаходилося 294 кг риби: лящ – 337 екз., судак – 42 екз., сазан – 10 екз., карась сріблястий – 8 екз., товстолоб – 3 екз. та окунь – 2 екз.

Збитки становлять 147 258 грн.

На місце скоєння правопорушення було викликано слідчо – оперативну групу Глобинського відділу поліції ГУНП в Полтавській області для подальшого проведення слідчих дій.

Заборонені знаряддя лову, човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду

За допомогою 16 од. сіток порушники виловили 198 кг риби на майже 55 тис. грн збитків.

Зранку восьмого вересня 2020 року в ході рейду мобільною групою для оперативного реагування Полтавського рибоохоронного патруля викрито грубе порушення Правил рибальства.

Двоє громадян здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів з гумового човна за допомогою 16 од. мисинових сіток. При перевірці, мобільна група виявила 198 кг риби, а саме: карась сріблястий  – 634 екз., сазан – 34 екз., лящ – 17 екз., судак – 8 екз., та синець – 7 екз.

Інцидент стався на водоймі Сулинської затоки (Кременчуцьке водосховище), в межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» (водна акваторія Полтавської області), яке є забороненим місцем для будь-якого рибальства протягом року,  неподалік від с. Жовнине Чорнобаївського району Черкаської області.

Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 54 994 грн. Також на місце інциденту викликано слідчо-оперативну групу Глобинського ВП ГУНП в Полтавській області, для оформлення адміністративного матеріалу, який містить ознаки кримінального злочину. Дану подію Нацполіцією внесено до ЄРДР за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом) для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Заборонені знаряддя лову, човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до відповідного рішення суду.

У Сулинському заказнику за допомогою чотирьох сіток порушник виловив 82 кг риби на понад 57 тис. грн збитків

Першого жовтня 2020 року близько 17 години в ході рейду Полтавським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками Глобинського відділу поліції викрито грубе порушення Правил рибальства. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів вбрід за допомогою чотирьох капронових сіток. При перевірці, рибпатрульні виявили 82 кг риби, а саме: лящ – 108 шт., карась сріблястий – 50 шт., сазан – 34 шт. та судак – 3 шт.

Інцидент стався на березі Сулинської затоки Кременчуцького водосховища, в межах ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Сулинський» неподалік від с. Шушвалівка Глобинського району Полтавської області.

Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 57 636 грн.

Також на місце події викликано слідчо-оперативну групу Глобинського відділу поліції та вирішується питання про внесення відомостей в ЄРДР за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним звіриним або іншим водним добувним промислом).

Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

На Кременчуцькому водосховищі викрито порушення зі збитками понад 55 тис. грн

Третього листопада 2020 року під час рейду мобільною групою для оперативного реагування Полтавського рибоохоронного патруля викрито грубе порушення Правил рибальства.

Громадянин займався риболовлею з гумового  човна за допомогою 4 од. мистнових сіток.

У результаті незаконних дій йому вдалося впіймати близько 70 кг риби: плоскирка - 245 екз., плітка – 173 екз., судак – 55 екз., синець – 53 екз., окунь звичайний – 6 екз.

Інцидент стався на Кременчуцькому водосховищі,  поблизу с. Пронозівка Глобинського району Полтавської області.

Збитки, завдані рибному господарству України, склали 55 692 грн.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Глобинського відділу поліції.

Враховуючи значну суму нанесених рибному господарству збитків, внесено Нацполіцією відомості в ЄРДР за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним звіриним або іншим водним добувним промислом).

Заборонені знаряддя лову, гумовий човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-52-50 або на «гарячу лінію» нашого патруля: 068 030 2209.

 

Полтавський рибоохоронний патруль

Image
Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk