• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Механізм проведення оцінки впливу на довкілля й участь у ньому громадськості обговорили на конференції в ОДА

Представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації провели онлайн-конференцію для органів місцевого самоврядування щодо застосування Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». 

Невідомий об'єктЗаступник голови облдержадміністрації Євген Греков, який взяв участь у заході, зазначив, що питання актуальне. Механізм проведення оцінки впливу на довкілля дозволяє державі здійснювати контроль у сфері екологічної безпеки, а громадськості – впливати на рішення, які приймає держава, на проєкти, які можуть негативно позначитися на екологічному стані певного регіону.

«Процедура відбувається прозоро. Документи, що її стосуються, розміщуються онлайн. Зацікавлені громадяни, громадські організації можуть із ними ознайомитися й висловити своє обґрунтоване бачення», – сказав Євген Греков.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Андрій Вергелес пояснив, що конференцію організували, щоб допомогти фахівцям, які працюють у громадах, детально розібратися з відповідною процедурою, роз’яснити питання, які їх цікавлять.

«Процедуру ОВД по об’єктах, які її потребують, проводить відділ раціонального використання, охорони природних ресурсів та оцінки впливу на довкілля Департаменту. За період здійснення цієї роботи Департаментом розглянуто 251 повідомлення про плановану діяльність, проведено 64 громадські слухання, видано 78 висновків з ОВД і 2 відмови».

Фахівці Департаменту Ольга Петренко і Надія Перлова роз’яснили учасникам заходу аспекти застосування закону «Про оцінку впливу на довкілля», механізм проведення громадських обговорень, деталізували етапи і терміни процедури ОВД. 

Надія Перлова поінформувала, що близько третини від загальної кількості проведених процедур пов’язані з промисловою розробкою родовищ з видобутку вуглеводнів, 21% – розробкою родовищ питного водопостачання, 13% – зберіганням продуктів переробки викопного палива, 9% – зрошенням, 6% – розчисткою річок, 4% – розробкою родовищ корисних копалин.

«Різноманітність планованої діяльності свідчить і про інвестиційну привабливість регіону, й про можливе значне навантаження на довкілля. Тому участь громадськості у процедурі ОВД – дієвий механізм змушувати суб’єкти господарювання вести соціально відповідальний бізнес і впроваджувати технології, дружні до довкілля», – зазначила Надія Перлова.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk