Забезпечення осіб з інвалідністю техзасобами реабілітації: компенсація вартості за самостійно придбані вироби, пункти тимчасового користування

Надрукувати

На численні звернення громадян продовжуємо публікацію роз’яснювальних матеріалів щодо державних соціальних гарантій, на які мають право особи з інвалідністю з дитинства.

Невідомий об'єктКрім безкоштовно отриманого технічного засобу реабілітації особою з інвалідністю самостійно придбано ще деякі допоміжні засоби реабілітації!?

За бажанням вам може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватись компенсація належать:

Щоб отримати компенсацію за самостійно придбаний технічний засіб реабілітації, особі з інвалідністю потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати: заяву про бажання отримати грошову компенсацію за самостійно придбаний засіб та оригінал фіскального чеку (термін дії чеку 6 місяців від дня придбання виробу).

Зверніть увагу, для виплати грошової компенсації за самостійно придбані засоби спілкування та орієнтування до заяви додається копія висновку МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху/по зору, та фіскальний чек (термін дії чеку 6 місяців від дня придбання виробу).

Альтернативою отримання потрібного технічного засобу реабілітації для особи з інвалідністю є звернення до пункту тимчасового користування засобом реабілітації. Вище вказаних пунктів в області нараховується 32, вони працюють при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи соціального захисту населення. Крім того, 14 подібних пунктів відкрито при «Центрах надання соціальних послуг» територіальних громад.

Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності, адже процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває в середньому близько п’яти місяців.

Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу, невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п'яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів – вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілітації, потребуюча особа може на певний час відповідно до укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.

При укладенні договору надаються наступні документи:

Після закінчення терміну прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

Директор Департаменту соціального

захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко