• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Забезпечення осіб з інвалідністю техзасобами реабілітації: компенсація вартості за самостійно придбані вироби, пункти тимчасового користування

На численні звернення громадян продовжуємо публікацію роз’яснювальних матеріалів щодо державних соціальних гарантій, на які мають право особи з інвалідністю з дитинства.

Невідомий об'єктКрім безкоштовно отриманого технічного засобу реабілітації особою з інвалідністю самостійно придбано ще деякі допоміжні засоби реабілітації!?

За бажанням вам може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

До технічних та інших засобів реабілітації, за які може виплачуватись компенсація належать:

  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
  • протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
  • друге крісло колісне.

Щоб отримати компенсацію за самостійно придбаний технічний засіб реабілітації, особі з інвалідністю потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати: заяву про бажання отримати грошову компенсацію за самостійно придбаний засіб та оригінал фіскального чеку (термін дії чеку 6 місяців від дня придбання виробу).

Зверніть увагу, для виплати грошової компенсації за самостійно придбані засоби спілкування та орієнтування до заяви додається копія висновку МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху/по зору, та фіскальний чек (термін дії чеку 6 місяців від дня придбання виробу).

Альтернативою отримання потрібного технічного засобу реабілітації для особи з інвалідністю є звернення до пункту тимчасового користування засобом реабілітації. Вище вказаних пунктів в області нараховується 32, вони працюють при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) системи соціального захисту населення. Крім того, 14 подібних пунктів відкрито при «Центрах надання соціальних послуг» територіальних громад.

Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності, адже процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває в середньому близько п’яти місяців.

Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу, невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п'яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів – вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілітації, потребуюча особа може на певний час відповідно до укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.

При укладенні договору надаються наступні документи:

  • заява про забезпечення засобом реабілітації;
  • копія паспорта потребуючої особи;
  • довідка про доходи та медичний висновок із лікарняного закладу про потребу у засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності);
  • довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).

Після закінчення терміну прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

Директор Департаменту соціального

захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk