• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Решетилівський художній професійний ліцей отримав нове обладнання

Решетилівський художній професійний ліцей отримав обладнання для швейної майстерні. Це 9 сучасних швейних машинок, 3 п’ятиниткових оверлоки та паровий стіл для прасування. Вартість обладнання – понад 250 тисяч гривень. Завдяки новій техніці в закладі повністю оновлять швейну майстерню. Техніку вже почали встановлювати.

Як зазначила директор Решетилівського художнього професійного ліцею Наталія Бігун, вперше за 40 років ліцей отримав підтримку від області.

«Старе обладнання в ліцеї ще з 70-х років минулого століття. Ми вперше отримали техніку, профінансовану державним коштом. Раніше мали допомогу від спонсорів та депутатів», – сказала Наталія Бігун.

У ліцеї навчається 70 учнів, працює 7 викладачів і 8 майстрів. Нині вчаться переважно діти з Полтавської області. Є кілька учнів з Київської та Одеської областей. Тут здобувають професії майстра ручної та машинної вишивки, кравця, живописця та килимарства.

«Виготовляємо сукні, сорочки, рушники, блузи з новими сучасними елементами. Учням цікаво, під час практики вони виготовлюють надзвичайне розмаїття виробів. У закладі плекаємо і шануємо українську культуру, традиції, несемо їх в маси. Зазвичай осучаснюємо техніки, додаємо новий декор, щоб вироби не були схожі один на одного»,– сказала майстер виробничого навчання Алла Верховод.

Найпопулярнішими є вироби, виконані в техніці «білим по білому».

Майстер виробничого навчання Ніна Коваль займається вишивкою з 2006 року. Навчалася в Решетилівському художньому ліцеї. Розповідає, що дана вишивка складна, адже налічує кулька технік. Наприклад, першокурсники в своїх роботах використовують дві-три техніки: хрестик, мережка, лічильна гладь. А учні старших курсів до 5-6 складніших технік, які компонують: мережка, стовпчик, прутик настилом, солов’їні вічка, зерновий вивід.

«Як можна не полюбити таку красу, як вишивка «білим по білому» й не захотіти її вишити. Головне мати охоту до цієї справи. Потрібно в роботу вкладати позитивну енергію та передавати наступним поколінням», – сказала Ніна Коваль.

Викладачі розповідають, що дистанційно важко навчати вишивці та живопису.

«Хоч і готують онлайн-уроки, презентації, але вони не так спрацьовують як людський фактор. Уроки ручної вишивки і живопис можна проводити для старших учнів, а от першокурсникам складно», – сказала директор Решетилівського художнього професійного ліцею Наталія Бігун.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk