• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві обговорили перспективу внесення елементів нематеріальної культурної спадщини до списку ЮНЕСКО

 

У приміщенні Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся семінар з питань підготовки внесення елементів нематеріальної культурної спадщини Полтавщини до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, при відвідування Полтавщини у липні цього року, дав доручення про вирішення питання включення Решетилівської вишивки в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Ведення переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України було започатковано у 2012 році. Проте офіційно Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України було створено Наказом Міністерства культури України від 12.02.2018 р. № 105 «Про затвердження Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України».

Приналежність об’єкта НКС до всесвітньої спадщини впливає як на популяризацію його, так і країни в цілому. Але для потрапляння об’єкта НКС до списків ЮНЕСКО потрібно знайти незаперечні аргументи на його захист.

Крім цього, для включення необхідно підготувати відповідні презентаційні документи для подання до Міністерства культури України.

Зокрема, провести об’ємне дослідження:

- Опитування носіїв елементу та збір їх підписів, опис робіт англійською.

- Підготовка якісних фото.

- Відеоролик англійською.

Це все потребує часу, спеціалістів і коштів.

Засідання з цього приводу має відбутись у 2021 році.

Отже, внесення елементу Полтавщини до ЮНЕСКО можливе з 2022 року.

Від УЦКД надійшла пропозиція про можливість внесення елементів до Реєстру кращих охоронних практик ЮНЕСКО.

Розпочала семінар т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко, яка зазначила важливості цієї події й наголосила, що це довгий шлях з великим об’ємом роботи.

Для роз’яснення процедури та обговорення дій по внесенню елемента до Реєстру ЮНЕСКО запросили

заступника директора ГО «Демократія через культуру», національного експерта з нематеріальної культурної спадщини Валентину Дем’ян та

регіонального представника Українського культурного центру у Полтавській, Харківській, Черкаській та Кіровоградській областях Ірину Каць.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk