• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Дмитро Лунін і Євген Греков оглянули одне з місць для побудови сміттєспалювального заводу в Полтавському субрегіоні

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов на представленні Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року презентував, що нею передбачено будівництво сміттєпереробного заводу.

Планують, що він працюватиме в Полтавському субрегіоні, який включає п’ять суміжних районів і Полтаву.
Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін і заступник голови облдержадміністрації Євген Греков оглянули один із майданчиків, які розглядають для зведення сміттєспалювального заводу. Ця ділянка неподалік від Полтави, на території очисних споруд КП ПОР «Полтававодоканал». Як розповів його очільник Василь Воротинцев, підприємство зацікавлене в побудові такого об’єкта на його території, адже зможе утилізувати й мул, утворений після очищення стічних вод. Додав, що є достатньо площі для будівництва заводу.
«Нагріту воду в результаті спалювання сміття, можна, наприклад, спрямувати через котельню підприємства «Полтаватеплоенерго», яка звідси за кілька кілометрів, у мікрорайоні «Алмазний» для забезпечення жителів мікрорайону гарячою водою. Це вплине й на вартість відповідних тарифів, дозволить їх знизити», – запропонував генеральний директор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев.
Поділитися досвідом зі створення відповідного заводу на Полтавщині можуть представники Чехії. Як розповів начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева, спілкування з ними триває близько двох років. У чеському місті Брно близько десятиліття працює сміттєспалювальний завод. Він розташований безпосередньо в місті, утилізує не тільки сміття, а й частково забезпечує житловий фонд міста теплом. Торік представники області відвідували об’єкт, ознайомлювалися з його роботою.
«Сконтактуємо з чеськими фахівцями, проведемо тематичні зустрічі, щоб розробити дорожню карту для співпраці, – зазначив Едуард Рева. – У Полтавський субрегіон входить Полтава і 5 районів – Новосанжарський, Машівський, Карлівський, Чутівський і Полтавський. Можливе приєднання Решетилівського й Диканського залежно від логістики. За нормами економічно обґрунтовано збір сміття з населених пунктів із локацією до 50 кілометрів. Якщо ця відстань більша, створюються сортувально-перевантажувальні станції, на яких збиратимуть сміття, вантажитимуть у великі контейнери й привозитимуть на сміттєпереробні підприємства. Такий субрегіональний підхід. Відповідно до регіональної комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами, розрахованої на 2017-2021 роки, територія області поділена на п’ять субрегіонів. Програмою передбачена можливість будівництва трьох сміттєпереробних підприємств на Полтавщині. Цієї кількості достатньо. Економічно обґрунтовано, коли сміттєпереробний завод обслуговує не менше 500 тисяч населення. Полтавський субрегіон так і розрахований. Якщо приєднаються Решетилівський і Диканський райони, то буде трохи більше».
«Фахівці проаналізують технічні аспекти будівництва, проведуть аналіз на відповідність площ встановленим критеріям і нормам. У разі отримання позитивного висновку можна буде переходити до наступного етапу – підготовки проєкту детального плану території, одним із компонентів якого є проведення процедури громадських слухань, – зазначив Євген Греков. – Зацікавленість іноземних інвесторів є. Будівництво сміттєпереробного заводу – важливе завдання для області. Об’єкт допоможе утилізувати тверді побутові відходи, частково – промислові відходи, звільнити території від сміття й рекультивувати землі під сміттєзвалищами. Це й інвестиції в регіон і нові робочі місця».

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk