Previous Next

Про підсумки навчального року та нову українську школу. У облдержадміністрації відбулася нарада з окремих питань функціонування освітньої галузі

Надрукувати

31 травня у Полтавській облдержадміністрації  відбуласяся нарада з окремих питань функціонування освітньої галузі за участі керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад. На заході були присутні заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко.

Для всіх освітян  кінець навчального року є дуже важливим. Тому обговорення питань про збереження здоров'я дітей, заходи щодо вручення атестатів після закінчення навчальних заходів,  проведення літнього оздоровлення і, звичайно, зустріч нового навчального ріку наразі актуальні. На нараді розглядали два головних питання: підбиття підсумків минулого навчального року, успіхи перебігу ЗНО і напрямки роботи на перше вересня.

«Що стосується Департаменту освіти і науки, то ми  направили наказ у березні на всі органи управління освітою Полтавської області про організоване завершення навчального року і про проведення державної  підсумкової атестації. Також будемо говорити про державну підсумкову атестацію. Саме цього року державну підсумкову атестацію проходили учні 4-го, 5-го та 11-го класів у  формі ЗНО», - розповідає директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олена Харченко.

У другій частині наради говорили про підготовку до нового навчального року. Саме з початку наступного навчального року стартує нова українська школа. Літній період є для освітян плідним, тому вони говорять: «Як підготуємо освіту до нової української школи, так і зустрінемо дітей першого вересня».

«Маємо державну субвенцію, яка розподілена між областями. Будемо використовувати її за призначенням, так як рекомендує міністерство. Тобто сучасні меблі для учнів початкової школи, обладнання для класів. Уперше за багато років держава виділила субвенцію, загалом по Україні вона складає 1 млрд  грн.  Наразі ми будемо говорити, як доцільно використати субвенцію й розпочати навчальний рік нової української школи, – розповідає Олена Харченко. - Якщо раніше були конкурси вступу до першого класу, то зараз нова українська школа передбачає рівний доступ кожної дитини до школи. Дитина іде до школи там, де вона проживає, незалежно від того,  конкурс є чи немає».

Олена Харченко додала, що проведена велика робота з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського щодо перепідготовки тренерів та вчителів.

«Рік тому у нас був створений опорний заклад нового типу. Ми не стоїмо на місці. Минулого року приєднали філію до цього закладу, а у цьому році рішенням сесії створили ще два таких заклади. Хочу висловити вдячність депутатському корпусу нашої Зіньківської районної ради та усім, хто до цього причетний. Сподіваюсь, що ці заклади вийдуть на новий рівень і покажуть результативність. Хочемо реалізувати всі плани стосовно впровадження проекту нової школи й початку навчання дітей за оновленою програмою у перших класах. Зараз триває процес перепідготовки кадрів», - говорить начальник відділу освіти Зіньківської районної державної адміністрації Юрій Дахно.

Також у нараді взяли участь представники поліції, служби надзвичайних ситуацій, які розповіли про вимоги, що ставляться до місць масового перебування дітей з метою запобігання надзвичайним ситуаціям під час літнього оздоровлення.