• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

В Україні з’явився власний препарат проти коронавірусу: що показали випробування

Український фармвиробник представив перші результати дослідження українських препаратів для зняття симптомів при зараженні коронавірусною інфекцією.

Це препарати “Квертин” і “Корвітин” на основі кверцетину (фенольні сполуки рослин, містяться, наприклад, в гречці). Ці препарати хочуть включити до протоколу лікування Covid-19. Після препаратів пацієнти відчули себе краще, розповіли на пресконференції координатори дослідження.

«Ці препарати не специфічної дії і не противірусні засоби»”, – зауважила Ольга Голубовська, інфекціоніст і один з координаторів дослідження.

За словами Голубовської, препарат впливає на «основну ланку механізму розвитку патологічних змін». При цьому препарат застосовується тільки в комплексній терапії, а не як самостійні ліки. Дослідження препарату для лікування симптомів коронавірусної інфекції почалося 14 травня. Клінічні випробування проводили в трьох медустановах. Препарати досліджували на 200 пацієнтах.

“Ми побачили, що побічних ефектів від препаратів не було в групі. Препарат безпечний. Пацієнти суб’єктивно почувалися краще і це дозволяло робити висновок про поліпшення їх самопочуття. Які були об’єктивні показники, які не пов’язані безпосередньо з дослідженням і клінічною базою на пряму? Це результати лабораторних досліджень. По одному показнику як феритин, результати показали, що вміст цього білка зменшується. Це дозволяє робити висновок про те, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокинового шторму (летальна реакція імунної системи, прим. авт.). І це є прямою протизапальною дією кверцитину”, – розповів про попередні результати дослідження Ігор Зупанець, координатор дослідження і завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету.

Цього препарату поки що немає в міжнародних протоколах і його не використовують як лікарський засіб, зізнається Ігор Зупанець, завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету. Однак в Україні він зареєстрований як лікарський засіб і його прописують пацієнтам з кардіозахворюваннями.

«Я хочу сказати, що в Україні «Квертин» і «Корвітин» зареєстровані як лікарські препарати. За кордоном, в основному, це біологічно активна добавка або спеціальний харчовий продукт. Чим відрізняється лікарський препарат від БАДа? Лікарський препарат може бути зареєстрований, коли пройшов всі дослідження, обов’язково повинна бути стандартизована технологія виробництва, проводитися і реєструватися лікарські препарати можуть лише, якщо вони здійснюються за Доброякісною виробничою практикою, на відміну від біологічно активних добавок. Законодавчо не регламентуються ті дослідження, про які я сказав, тому рівень доказовості біологічно активних добавок сильно відрізняється”, – розповідає про препарати Ігор Зупанець.

«Квертин» і «Корвітин» виробляє в Україні «Борщагівський хіміко-фармацевітіческій завод».

Гендиректор Директорату фармзабезпечення МОЗ Олександр Комаріда зазначив: «МОЗ зацікавлений, щоб українська фармацевтична галузь не стояла осторонь і проводила дослідження лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби».

За його словами, зараз ведеться чотири клінічних дослідження ліків, які виробляють українські фармкомпанії.

«Після закінчення клінічного дослідження і коли буде написаний остаточний звіт про клінічні дослідження – ці дані передаються до державного експертного центру МОЗ, де дані дослідження перевірятимуться і після того, як експерти з ними попрацюють, можна буде говорити про об’єктивність і достовірність. Тоді МОЗ може ухвалити рішення про включення до інструкції про застосування цього лікарського засобу, чи ні», – прокоментував Олександр Комаріда.

Як раніше повідомляв глава МОЗ Максим Степанов, зараз в Україні проходять клінічні випробування декілька препаратів для лікування COVID-19.

За словами глави МОЗ, ці преперати використовуються в Україні для лікування інших захворювань, і в тому числі, на думку фахівців, вони можуть бути корисні в лікуванні COVID-19.

 

Олена Іванченко

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk