Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Реставраційні роботи в Кадетському корпусі планують розпочати в вересні

У Полтавській ОДА розглянули науково-проєктну документацію «Протиаварійні роботи при підготовці до реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Кадетського корпусу».

«Кожен крок, який робиться і вже зроблений для порятунку будівлі та її реставрації, виважений, щоб через 5,10 років не виникало критики, запитань щодо порушень чи недотримання певних норм. Ця будівля не повинна отримати нове обличчя, а отримати другий шанс на життя. Департамент культури і туризму готовий надати всебічну підтримку. Ми всі повинні переконатися, що Кадетському корпусу нічого не загрожує, бо це не самовільні роботи, а реально зважені законодавчо обґрунтовані рішення», – сказала заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА   Інна Шерстюк.

Як розповіла науково-методичний керівник проєкту реставрації  Кадетського корпусу Оксана Бєлявська, до документації включені науково-дослідницькі роботи, матеріали обстежень, науково-проєктні роботи. У результаті сформували реставраційне завдання. За цим документом проводитимуть реставрацію.

Усі роботи на пам’ятці розподіллять на два етапи.

Перший – аварійні та невідкладні роботи:

- консервація, реставрація та відновлення верхніх рядів мурувань стін і колон;

- відновлення покрівлі, даху, світлового ліхтаря;

- виготовлення точної копії куполу, з використанням історичної та автентичної документації;

- улаштування системи водовідведення.

Другий етап – це комплексні ремонтно-реставраційні роботи.

Також Оксана Бєлявська зазначила, що об’єкт за результатами обстежень підлягає реставрації.

«Головним є збереження автентичності пам’ятки. Тому декор і структуру будівлі не змінювали», – сказала Оксана Бєлявська.

На Кадетському корпусі буде відновлено купол у його первісному вигляді, тобто таким яким він був до його реконструкції 1957 року.

Роботи планують почати в вересні цього року.

 

 

 

 

Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk