• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів

Спекотливий початок літа змусив мешканців області шукати порятунку на берегах річок та ставків. Та вже на початку липня перевищення норми кишкової палички зафіксували у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів.

 На пляжах обласного центру рівень ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) минулого тижня перевищував допустиму норму у 3-4, а подекуди майже у 5 разів. А в Кременчуці цей індекс, норма якого складає 5000 на літр, минулого тижня підскочив аж до 2400000. У 2019 році такий показник тут спостерігався аж у пік сезону, в серпні.

Як розповіла завідувач відділу моніторингу неінфекційних захворювань КП «Полтавськй обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Дишлевич, спека на початку липня сприяла термостатичному ефекту: чим вища температура повітря, тим швидше розмножується кишкова паличка. Влітку лабцентр проводить забір проб води у місцях відпочинку щотижнево по понеділках. Результат отримується за 2-3 дні.

Два улюблених мешканцями обласного центру місця відпочинку, попри зниження температури, і далі загрожують відпочивальникам проблемами. На пляжі №3 (Шевченківського району Полтави) ситуація проти минулого тижня, на жаль, погіршилася. Показник із 15000 підстрибнув до 24000 і перевищує допустиму норму майже у 5 разів. На Центральному пляжі (Київського району) вміст кишкової палички залишився на рівні попереднього тижня – 21000 – і перевищує норму більш як у 4 рази.

Завдяки тому, що спека відступила, у багатьох місцях відпочинку розмноження кишкової палички сповільнилося. Так, на Дублянщині (пляж Подільського району Полтави) показник упав нижче норми і складає 2900 ЛКП. Пляж «Плесо» також зараз безпечний – 3500 ЛКП. Але, за словами Наталії Дишлевич, це не надовго – до наступного відчутного підвищення температури.

У Кременчуці показник ЛКП також знизився. Проти попередніх 2400000 ЛКП зараз він знизився більш як утричі, проте залишається дуже високим – 700 тисяч.

"Підвищення вмісту кишкової палички може спричиняти кишкові розлади – пронос, блювоту. Тому на пляжі треба пильнувати , щоб діти, пірнаючи, не ковтали воду. Не треба використовувати річкову воду для миття продуктів та рук перед їдою. Вдома слід одразу прийняти душ, оскільки кишкова інфекція, це хвороба брудних рук. Зараз у всіх у сумочках є дезінфікуючі засоби. І пам’ятатайте на пляжі не лише про кишкову паличку, а й про коронавірус", − радить Наталія Дишлевич.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk