Previous Next

Відбулася державна комісія ТЕБ та НС

Надрукувати

 

Під головуванням Прем’єр-міністра України відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Від Полтавщини участь в селекторній нараді взяли голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник Дмитро Лунін та заступник Євген Греков.

Зокрема обговорили питання ліквідації наслідків лісових пожеж на Луганщині.

Денис Шмигаль наголосив на необхідності максимально швидко здійснити виділення коштів для допомоги постраждалим. Вони отримають суми компенсації аналогічні тим, що отримали постраждалі при повені в західних областях України: «За повністю втрачений будинок – 300 тис. грн, 50 тис. на капітальний ремонт в частково зруйнованих будинках, 20 тисяч – відшкодування втрат. Також допомогу отримають родини загиблих при пожежах».

Крім того, за підсумками засідання Державна комісія ТЕБ і НС ухвалила доручення усім ОДА, відповідним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо попередження лісових пожеж в літній період.

Зокрема, відповідальні служби мають: встановити цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах з використанням систем дистанційного спостереження; облаштувати навколо населених пунктів, котеджних містечок, дачних садових товариств тощо захисні протипожежні мінералізовані смуги; організувати створення та оновлення у лісових масивах протипожежних водоймищ; забезпечити прибирання сухої рослинності з метою недопущення перекидання лісових пожеж на житлові будинки. В разі виникнення локальних вогнищ відповідні структури мають невідкладно забезпечити їх гасіння на початкових етапах. Також мають бути організовані патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів для контролю за дотриманням вимог пожежної небезпеки.

Обласні держадміністрації мають скоординувати протипожежну діяльність державних лісових агентств, територіальних органів ДСНС і інших служб в областях. «Попереджати набагато ефективніше, ніж потім боротися з наслідками. Тому всі мають дуже уважно і відповідально до цього поставитися», - наголосив Денис Шмигаль.

Також з червня територіальні органи Держпродспоживслужби здійснили 85 тисяч перевірок. За останні три тижні цифра порушень не змінюється. Кожен четвертий об’єкт виявляється з порушеннями. Найкритичнішими є заклади громадського харчування. Порушення виявляють в кожному третьому закладі.  Основна маса порушень – недотримання маскового режиму.