• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«У кожному районі має бути патронатна сім’я», – Катерина Рижеченко

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідала патронатну сім’ю Наталії та Юрія Кузуб, яка проживає в селі  Андріївка Хорольського району.

Подружжя виховало двох дорослих дітей, які нині проживають окремо.

У 2018 році Наталія та Юрій успішно завершили навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів. За період функціонування до патронатної родини було влаштовано 10 дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Нині в родині перебуває 3 дитини. В грудні 2019 року малюки були  забрані у матері у зв’язку із загрозою їхньому життю та здоров’ю. Справа про позбавлення матері батьківських прав перебуває в суді.

Катерина Рижеченко оглянула умови проживання, поспілкувалася з батьками та дітьми й привітала сім’ю з Днем родини.

«Ви робите надзвичайні речі. Залишайтеся такими, як ви є, будьте здорові, поважайте один одного. Завжди пам’ятайте, що ви дуже важлива сім’я, без якої ці прекрасні дітки не були б такі щасливі та усміхнені, – сказала Катерина Рижеченко. –  Якщо потрібна підтримка чи допомога, завжди звертайтеся. Обласна влада налаштована всіляко сприяти таким сім’ям. Ми налаштовані, щоб у кожному районі була така сім’я. А в умовах децентралізації – краще кілька, бо інтернати до 2026 року зникнуть зовсім.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя від трьох до шести місяців.

В області послуга патронату над дитиною активно розвивається з 2018 року. В чотири патронатні сім’ї Диканського, Козельщинського, Решетилівського та Хорольського районів влаштовано протягом двох років 28 дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ще 7 сімей патронатних вихователів розпочнуть свою діяльність найближчим часом у м. Пирятин, Диканському, Пирятинському, Лохвицькому, Решетилівському, Котелевському та Машівському районах.

Державою за надання послуги патронатним вихователям гарантується щомісячна оплата праці (п’ять прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальні виплати на влаштованих під патронат дітей (два з половиною прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку).

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk