• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавська ОДА готова всіляко сприяти сільгоспвиробникам у період жнив

В області розпочали жнива. До збору урожаю приступили в більшості районів. Оперативно збирають озимий ячмінь. Намолотили 2,5 тис. тон. Середня врожайність складає 47ц/га. Минулого року – 44ц/га.

На Полтавщині в усіх категоріях господарств мають збирати  ранні зернові на площі 341,5 тис. га, що становить 33,9% в структурі зернової групи, а також 3,2 тис. га ріпаку.

Як розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролв на апаратній нараді, попередньо було проведено низку підготовчих робіт.

«Протягом 5 місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами області придбано 317 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 305,5 млн грн, із них компенсовано 103 одиниць на суму 5,5 млн грн з державного бюджету. На виконання обласної Програми часткової компенсації вартості самохідної техніки придбано 7 тракторів на суму 3,5 млн грн, з яких компенсовано з обласного бюджету 1,0 млн грн», – сказав Сергій Фролов.

Також проводиться робота з оновлення парку зернозбиральної техніки. В поточному році закуплено 19 зернозбиральних комбайнів на загальну суму  83,5 млн грн, у 2019 році за відповідний період придбано 17 комбайнів на суму 74 млн грн.

Також Сергій Фролов зазначив, що область здійснила комплекс весняно-польових робіт на площі 1312,3 тис. га, зокрема кукурудзи на зерно посіяно 666,0 тис. га. Це найбільше в Україні. Соняшника – 383,9 тис. га, сої – 129,8 тис. га та цукрового буряка – 25,9 тис. га.

Також він додав, що регіон не зазнав значних втрат щодо загибелі озимих.

За рахунок Кременчуцького, Козельщинського, Хорольського районів формується продовольча безпека області. Там посіяно найбільше пшениці.

«Нині врожайність озимої пшениці складає 40-45 ц.  В деяких районах вона буде вища. Хоч весняні морози й не вплинули на озимці, але вони пригнітили їхній розвиток. І цього року матимемо менший врожай ніж минулого», – сказав Сергій Фролов.

Масово жнива почнуться в середині липня.  До збирання врожаю ранніх зернових культур підготовлено 1802 зернозбиральних комбайни.

Для забезпечення продовольчої потреби області потрібно 150 тисяч тон зерна. На кінець жнив очікується близько 700 тис. тон продовольчого зерна.

Полтавщина один із еталонних регіонів щодо розвитку інфраструктури зі зберігання зерна. Нині в нас налічується 75 сертифікованих елеваторних комплексів.

Як зазначив Сергій Фролов, однією з проблем є переміщення важковагової техніки.

«При тому, що вже спрощено умови пересування вантажівок, прошу правоохоронців максимально сприяти сільгоспвиробникам у період жнив щодо пересування зернозбиральної техніки», – сказав Сергій Фролов.  

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що при ОДА є гаряча лінія.

«Давайте проінформуємо всіх фермерів та сільгоспвиробників про те, що з усіма питання, які в них виникають щодо переміщення техніки, можливих рейдерських захоплень  чи потреб в нашому сприянні можуть звертатися на гарячу лінію. Зі свого боку всю інформацію оперативно оброблятимемо», – сказав Олег Синєгубов.

Також на апаратній нараді наголосили, що нині надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5 клас) й спалювання стерні недопустиме.

 

Image

Анонси

07.09.2022 – «Шлях нафтовика в Україні: безмежні статки чи обмежені ресурси» – у Полтаві відбудеться чергова зустріч клубу «Наука єднання» для підлітків
16.09.2022 – відбудеться тренінг «Медіаманіпуляції як зброя в інформаційній війні: впізнаємо та протидіємо»
20.08.2022 – відбудеться захід «Янголи м. Марії» (Маріуполь)
«Економічна та соціальна реанімація громад: ефективні відповіді на виклики війни»
Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського
Конкурс на здобуття щорічної премії КМУ імені Лесі Українки
19.05.2022 – мистецький захід "Моя Вишиванка - душа України!"
21.05.2022 – концерт Полтавського академічного симфонічного оркестру у рамках Дня Європи
15.05.2022 – у Полтаві виступить Заслужений академічний Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України
До уваги журналістів! Проведення обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року» відтерміновано
План культурно-розважальних заходів на 14-20 лютого 2022 року
27.01.2022 – презентація поетичної збірки Мар’яни Савки «Радуйся, жінко!» та арт-нотатника «Мій квітучий рік. 2022»
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk