Previous Next

Використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду моніторитимуть за допомогою дрона

Надрукувати

В області триває аудит використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду. Створена Інтерактивна карта водних об’єктів державної власності, придатних для рибогосподарських потреб. Її розробляли фахівці Департаменту агропромислового розвитку ОДА та Полтавської державної аграрної академії.

Спеціалісти Департаменту й вишу використали ще одну інновацію, її застосують у сфері аудиту земель. Департаментом закуплено безпілотний літальний апарат. За його допомогою моніторитимуть стан використання земельних ділянок державної й комунальної власності. Програму, яка опрацьовуватиме дані, одержані за його допомогою, розробили фахівці Полтавської державної аграрної академії, зокрема кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій. Випробували дрон на території академії. Оглянув, як працює техніка, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов розповів, що дрон почнуть використовувати незабаром, під час виїздів робочих груп на місця.

«Застосовуватимемо дрон для проведення обльотів територій, щоб встановити відповідність оброблюваних площ до визначених у договорах оренди. З’ясовуватимемо, чи насправді земельні ділянки, які не виділені в оренду, не використовуються, чи не розорані їх частини. Обов’язково проводитимемо моніторинг розораних сінокосів і пасовищ. Дані, одержані за допомогою дрона, дозволять чітко визначити межі й площі відповідних ділянок, – зазначив Сергій Фролов. – Дотепер такої технології не застосували».

«Фахівці закладу працювали над алгоритмами методики оцифрування відзнятих об’єктів за допомогою безпілотних літальних апаратів, щоб можна було точно визначити координати. Протестували дрон на точність визначення ділянок із геопозиціюванням, визначили коефіцієнт помилок. Дуже важливо, щоб алгоритм забезпечив швидкість і точність надання інформації, – зазначив завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАА Юрій Уткін. – Наприклад, фермер розорав пасовище, яке насправді не орендує. Ми зафіксували цю територію за допомогою дрона, порівняли з інформацією з кадастрової карти. Таким чином ця інформація буде підставою, щоб притягнути до відповідальності недобросовісних користувачів земельних ділянок».

Відповідно до алгоритму проведення моніторингу земель нині перевірку на місцях проводять робочі комісії, створені в райдержадміністраціях. До кінця липня інформацію за підсумками аудиту вони мають надати облдержадміністрації. Потім на місця виїжджатиме робоча група, до складу якої входитимуть представники Департаменту агропромислового розвитку ОДА, зокрема, відділу моніторингу ефективності використання земельних та водних ресурсів, а також Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

«Аудит земель – важливе завдання, яке потрібно виконати якісно й цілісно. Застосування новітніх технологій тільки вітається. Використання дрона допоможе точно визначити ділянки й поліпшить ефективність діяльності робочих груп, оперативність виявлення порушень. Приємно, що до розробки програмного забезпечення долучилися науковці нашого місцевого вишу – аграрної академії. Співпрацюємо в межах програми заходів інформаційно-цифрового розвитку Полтавщини, – зазначив Євген Греков. – Побачимо, наскільки ефективне застосування такої технології. Можливо, надалі досвід перейматиме Департамент екології та природних ресурсів ОДА у сфері моніторингу видобутку корисних копалин на території області».