• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині удосконалюють Стратегію розвитку області з питань освіти

Відбулося засідання цільової підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки за напрямом „Освіта”.

На порядок денний винесли наступні теми: розвиток дошкільної освіти області, інклюзивного середовища та трансформація закладів освіти інституційного догляду і виховання дітей; розвиток сфери доступності послуг із оздоровлення та відпочинку дітей.

У Стратегії має бути відображена кількість дитячих садків, шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку, враховуючи реформи деінституалізації (інтернатні заклади) та Нової української школи.

«Ми повинні розуміти, які у нас будуть шкільні заклади, як вони працюватимуть. Для цього потрібно вивчити демографічну ситуацію в області, – зауважив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. – Зараз так само працюємо над стратегією з Департаментом охорони здоров’я і бачимо, що раніше в області народжувалося більше 20 тисяч дітей на рік. Зараз – 9 тисяч. За прогнозами, у 2025 році народжуваність становитиме 5 тисяч дітей на рік. Нам потрібно це врахувати, коли аналізуватимемо кількість дошкільних закладів і шкіл. А ректорам вишів вирішувати, де тоді брати студентів: з інших областей чи навіть країн?».

При розробці Стратегії варто звертати увагу й на якість освіти. Оскільки рівень знань між учнями шкіл у містах та районах відрізняється, зауважили учасники наради. А також наголосили на розвитку креативності мислення дітей.

Дошкільна освіта

Зараз на Полтавщині працює 634 заклади дошкільної освіти. У 2020 році планують створити 342 місць за рахунок створення нових груп у дитсадках чи відкриття закладів.

«Потрібно створювати додаткові місця для охоплення дітей дошкільною освітою на територіях, де садочки переповнені. Наприклад, у Полтаві 55 дитсадків розраховані на 7 тисяч осіб, а фактично там виховується 11 тисяч дітей,  – повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська. – Крім того доводиться стояти в черзі, щоб потрапити до дошкільного закладу».

У 2020 році вже заплановано реконструювати дитсадки у Полтаві й створити додаткові групи у Кобеляцькому, Шишацькому районах, Мачухівській ОТГ, Піщанській ОТГ.

Спеціальна та інклюзивна освіта

Зараз у Полтавській області діють 12 закладів з надання спеціальної освіти дітям з особливими освітніми потребами.

«В області 234 тисячі дітей. З особливими потребами – 36 тисяч, з яких 4,6 тисячі – діти з інвалідністю. Нині функціонує 251 навчальний заклад загальної середньої освіти з інклюзивними класами. Потрібно провести оптимізацію мережі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, зменшення кількості дітей, які навчаються і проживають у них, шляхом виведення на інклюзивне навчання в школи», – розповіла Віта Ковальська.

Оздоровлення та відпочинок учнів

Відповідно до Стратегії розвитку, на Полтавщині планують на 100% використовувати потужність 21 закладу оздоровлення та відпочинку.

«Із 2016 року запроваджено механізм відшкодування частини вартості відпочинку у дитячих таборах. Батьківська оплата складає 43,5% від вартості путівки. Планується цілорічна робота 3-х комунальних закладів оздоровлення та відпочинку – «Еколог», «Горизонт», «Миргородський»», – повідомила Віта Ковальська.

Начальник відділу з питань молоді та організації оздоровлення управління молоді й спорту Наталія Шкоденко розповіла, що за умови роботи всіх закладів відпочинку та оздоровлення у 4 зміни, на Полтавщині за сезон можна оздоровити близько 22 тисячі дітей.

Для розширення кругозору учнів та популяризації туризму Полтавщини також запропонували внести в Стартегію пропозиції, щодо відпочинку в регіоні дітей із інших областей. Крім працівників Полтавської ОДА участь у роботі робочої комісії взяли й представники депутатського корпусу Полтавської обласної ради, ректори полтавських вишів, працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, керівники шкіл та профтехучилищ.

 

 

 

Image

Анонси

07.09.2022 – «Шлях нафтовика в Україні: безмежні статки чи обмежені ресурси» – у Полтаві відбудеться чергова зустріч клубу «Наука єднання» для підлітків
16.09.2022 – відбудеться тренінг «Медіаманіпуляції як зброя в інформаційній війні: впізнаємо та протидіємо»
20.08.2022 – відбудеться захід «Янголи м. Марії» (Маріуполь)
«Економічна та соціальна реанімація громад: ефективні відповіді на виклики війни»
Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського
Конкурс на здобуття щорічної премії КМУ імені Лесі Українки
19.05.2022 – мистецький захід "Моя Вишиванка - душа України!"
21.05.2022 – концерт Полтавського академічного симфонічного оркестру у рамках Дня Європи
15.05.2022 – у Полтаві виступить Заслужений академічний Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України
До уваги журналістів! Проведення обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року» відтерміновано
План культурно-розважальних заходів на 14-20 лютого 2022 року
27.01.2022 – презентація поетичної збірки Мар’яни Савки «Радуйся, жінко!» та арт-нотатника «Мій квітучий рік. 2022»
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk