• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині удосконалюють Стратегію розвитку області з питань освіти

Відбулося засідання цільової підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки за напрямом „Освіта”.

На порядок денний винесли наступні теми: розвиток дошкільної освіти області, інклюзивного середовища та трансформація закладів освіти інституційного догляду і виховання дітей; розвиток сфери доступності послуг із оздоровлення та відпочинку дітей.

У Стратегії має бути відображена кількість дитячих садків, шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку, враховуючи реформи деінституалізації (інтернатні заклади) та Нової української школи.

«Ми повинні розуміти, які у нас будуть шкільні заклади, як вони працюватимуть. Для цього потрібно вивчити демографічну ситуацію в області, – зауважив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. – Зараз так само працюємо над стратегією з Департаментом охорони здоров’я і бачимо, що раніше в області народжувалося більше 20 тисяч дітей на рік. Зараз – 9 тисяч. За прогнозами, у 2025 році народжуваність становитиме 5 тисяч дітей на рік. Нам потрібно це врахувати, коли аналізуватимемо кількість дошкільних закладів і шкіл. А ректорам вишів вирішувати, де тоді брати студентів: з інших областей чи навіть країн?».

При розробці Стратегії варто звертати увагу й на якість освіти. Оскільки рівень знань між учнями шкіл у містах та районах відрізняється, зауважили учасники наради. А також наголосили на розвитку креативності мислення дітей.

Дошкільна освіта

Зараз на Полтавщині працює 634 заклади дошкільної освіти. У 2020 році планують створити 342 місць за рахунок створення нових груп у дитсадках чи відкриття закладів.

«Потрібно створювати додаткові місця для охоплення дітей дошкільною освітою на територіях, де садочки переповнені. Наприклад, у Полтаві 55 дитсадків розраховані на 7 тисяч осіб, а фактично там виховується 11 тисяч дітей,  – повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська. – Крім того доводиться стояти в черзі, щоб потрапити до дошкільного закладу».

У 2020 році вже заплановано реконструювати дитсадки у Полтаві й створити додаткові групи у Кобеляцькому, Шишацькому районах, Мачухівській ОТГ, Піщанській ОТГ.

Спеціальна та інклюзивна освіта

Зараз у Полтавській області діють 12 закладів з надання спеціальної освіти дітям з особливими освітніми потребами.

«В області 234 тисячі дітей. З особливими потребами – 36 тисяч, з яких 4,6 тисячі – діти з інвалідністю. Нині функціонує 251 навчальний заклад загальної середньої освіти з інклюзивними класами. Потрібно провести оптимізацію мережі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, зменшення кількості дітей, які навчаються і проживають у них, шляхом виведення на інклюзивне навчання в школи», – розповіла Віта Ковальська.

Оздоровлення та відпочинок учнів

Відповідно до Стратегії розвитку, на Полтавщині планують на 100% використовувати потужність 21 закладу оздоровлення та відпочинку.

«Із 2016 року запроваджено механізм відшкодування частини вартості відпочинку у дитячих таборах. Батьківська оплата складає 43,5% від вартості путівки. Планується цілорічна робота 3-х комунальних закладів оздоровлення та відпочинку – «Еколог», «Горизонт», «Миргородський»», – повідомила Віта Ковальська.

Начальник відділу з питань молоді та організації оздоровлення управління молоді й спорту Наталія Шкоденко розповіла, що за умови роботи всіх закладів відпочинку та оздоровлення у 4 зміни, на Полтавщині за сезон можна оздоровити близько 22 тисячі дітей.

Для розширення кругозору учнів та популяризації туризму Полтавщини також запропонували внести в Стартегію пропозиції, щодо відпочинку в регіоні дітей із інших областей. Крім працівників Полтавської ОДА участь у роботі робочої комісії взяли й представники депутатського корпусу Полтавської обласної ради, ректори полтавських вишів, працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, керівники шкіл та профтехучилищ.

 

 

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk