• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині шукають шляхи, як врятувати садибу Муравйових-Апостолів

Садиба Муравйових-Апостолів у селі Хомутець Миргородського району – під загрозою знищення. Зруйновані стіни, покрівля та фасад. Обласна влада хоче врятувати пам’ятку архітектури державного значення, яка під загрозою знищення.

Можливі шляхи її збереження обговорили на нараді, яку провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. В ній взяли участь депутати Полтавської обласної ради, представники обласного управління майном Полтавської обласної ради, Департаменту культури, мистецтв і туризму ОДА, Полтавської державної аграрної академії, Хомутецького ветеринарно-технологічного коледжу ПДАА.

Учасники наради запропонували кілька варіантів. Зокрема, передати будівлю в комунальну власність обласної ради, залучити інвесторів та  сконтактувати з одним  із нащадків Муравйових-Апостолів, який проявляв зацікавленість щодо збереження родового майна.

«Наше завдання – зберегти пам’ятку, не дати їй зовсім зруйнуватися. Маємо облікову документацію на цей об’єкт.  Це вже база,  з якою можемо напрацьовувати подальші кроки з Міністерством культури та інформаційної політики й Міністерством освіти і науки. Можлива консервація будівлі, щоб зберегти те, що нині залишилося», – сказала Катерина Рижеченко.

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко запропонував звернутися до Міністерства освіти і науки України стосовно можливості передачі пам’ятки національного значення, яка перебуває у їх віданні, до комунальної власності Полтавської обласної ради.

«Нині держава не робить кроків назустріч, щоб урятувати палац. Я реаліст, не знаю таких бізнесменів,  які б вклали сюди інвестиції. Після вкладень має бути віддача. Тому, на мою думку, єдиний варіант – передати об’єкт в область. Доки чекатимемо інвестора, там можуть залишитися одні руїни, – сказав Анатолій Ханко. – Якщо вдасться взяти її на баланс,  звертатимемося до депутатів із проханням виділяти кошти з обласного бюджету, виходити на європейські гранти з відновлення культурної спадщини».

Заступник директора Департаменту культури , мистецтв і туризму  –  начальник управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Інна Шерстюк зазначила, що Департамент готовий сприяти в підготовці відповідних документів.

«Департамент готовий почати за підтримки аграрної академії процедуру звернення до обласної ради, щоб на черговій сесій порушили питання про передачу пам’ятки у комунальну власність. Також можемо запросити експертів та провести оцінку, щоб зорієнтуватися у видах робіт щодо консервації будівлі. З’ясувати, наскільки вони будуть фінансово затратними і який дають варіант збереження пам’ятки», – сказала Інна Шерстюк.

Також на нараді обговорили питання щодо виготовлення документації із землеустрою, яка є основою для оформлення права користування земельною ділянкою.

Нагадаємо, питання порятунку палацу триває з 2008 року.

Частиною пам'ятки є Хомутецький парк площею 77 га, розташований навколо садиби. Два гектари території парку займає ставок, береги якого поросли вузьколистою рогозою та ряскою. У присадибному парку росте унікальний «Муравйовський» дуб із трьома стовбурами, який посаджений господарем маєтку на честь своїх трьох синів.

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk