• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Питання протидії виникненню пожеж тримаємо на особливому контролі», – Олег Синєгубов

Україну очікує один із найскладніших пожежонебезпечних періодів. Він пов’язаний із дефіцитом опадів узимку й у ранньовесняний період. Ці опади не можуть бути компенсовані влітку. Про це повідомив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

З огляду на таку ситуацію комісія доручила областям посилити роботу з протидії пожежам у природних екосистемах.

«За останні десятиліття в Україні спостерігається стійка тенденція до підвищення температури повітря літнього й ранньоосіннього періодів, посилення посушливих явищ. Це пов’язано зі зміною клімату. Тривалість посушливих періодів в останні десятиліття збільшилася на 10-15 діб у північних і північно-західних областях і на 40-45 діб – у південних і деяких центральних регіонах України. Це призводить до збільшення кількості днів із надзвичайно високою пожежною небезпекою, – розповів Микола Кульбіда. – Літній період 2020-го суттєво не відрізнятиметься від попередніх років. У першій половині червня вже маємо зростання максимальної температури повітря до 30-37 градусів у більшості областей України. У липні й серпні традиційно – найвищі температури повітря. Дощі переважно зливового характеру суттєво не впливатимуть на стан пожежної безпеки».

Микола Кульбіда повідомив, що температура в липні й серпні буде значно вищою за норму. Зазначив, що протягом найближчих 7-8 днів у західних областях прогнозують опади. Найменше їх буде на сході й у центральних регіонах, де вже сформувався 5 клас пожежної небезпеки.

В Україні з початку року зафіксовано 24 тисячі пожеж. Їх площа – 70 тисяч гектарів. Про це поінформував голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Зазначив, що необхідно посилити профілактичну роботу, інженерне облаштування лісового фонду, забезпечити належний рівень готовності служб цивільного захисту для протидії пожежам. Наголосив на об’єднанні й чіткій координації зусиль усіх органів влади для ефективної протидії виникненню пожеж в екосистемах.

«Постійний моніторинг – запорука ефективного реагування й гасіння пожеж на початковому етапі. Тож необхідно комплексно задіяти технічні засоби відеоспостереження, наземні патрулі, всі наявні на місцях безпілотні літальні апарати, малу авіацію й забезпечити взаємоінформування про виникнення пожеж, – сказав Микола Чечоткін. – Не менш дієвий запобіжний захід – патрулювання у місцях масового відпочинку населення особливо у святкові дні й вихідні».

«Питання протидії виникненню пожеж тримаємо на особливому контролі. Оперативно потрібно розробити план боротьби з пожежами й профілактики їх виникнення. Проведемо тематичне засідання регіональної комісії ТЕБ і НС. Спільними зусиллями контролюватимемо виконання відповідного плану заходів», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій також доручила активізувати в регіонах роботу щодо протидії незаконному обігу пальним.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk