Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині розпочали імуноферментну діагностику антитіл коронавірусу

До Централізованої клініко-діагностичної лабораторії Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ/СНІДу сьогодні надійшли перші 64 аналізи. Їх протестують методом імуноферментної діагностики на наявність антитіл хвороби COVID-19.

«МОЗ визначила перелік осіб, яким маємо проводити імуноферментну діагностику: це лікарі, що контактують із хворими на COVID-19; контактні особи; пацієнти лікарень, які готуються до планової госпіталізації, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. – В області є 12 апаратів, які можуть проводити таку діагностику. Сьогодні перші аналізи почали досліджувати в Кременчуці, Гадячі, Лохвиці, але найбільше досліджень візьме саме полтавська лабораторія при Центрі профілактики ВІЛ/СНІДу».

Тут імуноферментну діагностику проводили й раніше, але на інші хвороби. Лабораторія забезпечена новітнім обладнанням діагностики гепатиту, ВІЛ та ТОРЧ інфекцій. Також виконують біохімічні дослідження крові. Але сьогодні імуноферментний аналізатор перепрограмували саме на СOVID-19.

«Будемо по плазмі крові визначати наявність імуноглобуліну М і G, – розповідає завідувач ЦКДЛ Вікторія Солодовник. – Перший говорить про гостру фазу хвороби, другий – про те, що людина вже перехворіла, має антитіла і імунітет до коронавірусу. Імуноглобулін М можна визначити на 7-30 день хвороби, а G – від 14 дня. Так як COVID-19 нове захворювання, невідомо скільки антитіла житимуть в організмі – рік чи, можливо, все життя».

Метод імуноферментної діагностики коронасвірусу набагато дешевший і простіший, ніж ПЛР-тестування. Він значно пришвидшує діагностику. Результат 96 зразків крові можна визначити за 3 години. Набір тестів українського виробництва для 96 аналізів коштує 3290 гривень. Його полтавські лабораторії купуватимуть за кошти обласного бюджету, а першу партію вдалося придбати благодійникам.

Не менш важливим є той факт, що лаборанти під час дослідження крові, хоч і працюють в захисному одязі, але не ризикують своїм здоров’ям. Адже коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, і не доведено, що ним можна заразитися через кров.

Забір аналізів найпростіший, його можуть зробити навіть сімейні лікарі. До ЦКДЛ їх направляють у звичайних пробірках-вакутаймерах.

 

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk