Previous Next

49 нових «швидких» згодом виїдуть на маршрути Полтавської області

Друк

Сьогодні відбулася передача 49 автомобілів екстреної швидкої допомоги, що куплені для Полтавщини за кошти Світового банку. Доки тривала процедура оформлення, 25 «швидких» зберігалися на стадіоні «Ворскла» та ще 24 – на автобазі Департаменту охорони здоров’я.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов особисто перевірив оснащення карет відповідно до всіх документів. Вони обладнані  GPRS-системою, киснем, дефібрилятором разом, моніторами пацієнта та іншою медичною апаратурою.

«Починаючи з минулого року, на Полтавщину надійшли 165 нових автомобілів екстреної швидкої допомоги. За останню партію Світовий банк розрахувався лише кілька тижнів тому. Потім була реєстрація в сервісному центрі МВС, сьогодні вже отримали номери, – повідомив Олег Синєгубов. – Тому ми мали десь зберігати ці «швидкі». 24 стояли на автобазі ДОЗ, решта – безкоштовно зберігалися на футбольному стадіоні, бо просто не було іншого підходящого великого закритого приміщення».

Очільник області пообіцяв, що після акту прийому передачі вже 22 травня «швидкі» роз’їдуться по маршрутах.

«Сьогодні автопарк «швидких» Полтавської області повністю оновлений, – розповів начальник відділу мобілізаційної роботи та медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Мохначов. – Адже найновіші машини в службі екстреної допомоги були 2013 року випуску. І якщо деякі карети підлягали ремонту й були на ходу, то їхнє оснащення було дуже застарілим й потребувало сучасного обладнання».

Нагадаємо, що оновлення автопарку «швидких» Полтавщини відбулося за кількома програмами. Вони куплені за кошти Світового банку, державні та обласні (35 мільйонів гривень).