Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Відпрацюємо алгоритм дій для упередження конфліктних ситуацій у питаннях землевідведення», – Євген Греков

Заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко зустрілися з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Кобеляцького району, громадських організацій учасників АТО й обласного управління Держгеокадастру. Порушили питання забезпечення ділянками учасників АТО/ООС, місцевих жителів.

«По районах області, зокрема Кобеляцькому, виникають проблемні питання щодо виділення земельних ділянок громадянам. До нас звернулися представники Держгеокадастру, що в них на розгляді перебуває чимало заяв на затвердження документації для надання у власність земельних ділянок на території Кобеляцького району, але там потенційно може виникнути напружена ситуація в майбутньому, коли технічна документація буде затверджена. Хочемо почути позицію кожної зі сторін, які присутні на зустрічі, й відпрацюємо алгоритм подальших дій для упередження конфліктних ситуацій у питаннях землевідведення», – сказав Євген Греков.

Голова Озерянської сільської ради Наталія Синяговська розповіла, що120 гектарів, які належать до земель резервного фонду, були розподілені по два гектари, при тому всі – жителям не місцевої сільської ради.

«По наших чотирьох селах на той момент черга становила близько 300 осіб. Два місцеві учасники АТО ще не одержали земельні ділянки. Тривалий час ми не знали, кому належать розподілені землі. Коли почався їх обробіток, один із фермерів, який обробляє ділянки, надав нам частину витягів, на кого вони були оформлені. Як виявилося, в переліку є групи людей з однаковими прізвищами. Тобто родичі. Невже всі вони – учасники бойових дій? І це тільки частина власників, щодо яких нам надали витяги. Інший орендар нам інформації не надав. Тож досі не знаємо, хто є власниками землі, її обробляє і чи сплачується земельний податок», – сказала Наталія Синяговська.

«Не в повноваженнях облдержадміністрації чи Держгеокадастру ухвалити рішення про повернення земельних ділянок. Якщо були порушення при їх виділенні, то в цю ситуацію мають втрутитися правоохоронні органи. Виправити її можна тільки через рішення суду», – прокоментував Євген Греков.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, є потенційні конфліктні ситуації по шістьох сільських радах Кобеляцького району. Євген Греков доручив голові Кобеляцької райдержадміністрації Дмитру Сироватці оперативно надати інформацію, які проблемні питання можуть виникнути, й перевірити, чи є конфлікт щодо затвердження земельних ділянок.

«Нас попередили представники Держгеокадастру, що є соціальна напруга. Коли виникло питання по Кобеляцькому району, ми перевірили ділянки за кадастровими номерами. Виявилося, що ніхто з наших учасників бойових дій по Озерянській сільській раді заяв не подавав, – поінформував уповноважений представник Координаційної ради громадських організацій учасників АТО Тарас Лелюх. – Перед подачею заяв ми звертаємося до Держгеокадастру, щоб перевірити, чи не перебувають ділянки у власності».

Відповідну інформацію перевірятиме й облдержадміністрація. Про це розповів Євген Греков.

«Співпрацюватимемо з Держгеокадастром. Коли учасники бойових дій звертатимуться в Держгеокадастр, він інформуватиме нас – щодо яких ділянок. Ми через райдержадміністрації отримуватимемо інформацію з сільських рад. Запитуватимемо відомості в органах місцевого самоврядування, як використовуються ці землі, чи були вчинені дії сільрадою, щоб вивести землю на аукціон, оформити її, чи є земельні ділянки, які використовуються для соціальних потреб, чи законно вони обробляються. Матимемо повну картину. Крім того, буде більше прозорості. Всім органам місцевого самоврядування роз’яснимо, що від них насамперед залежить збереження цього найбільш цінного ресурсу для своїх мешканців. Маємо захищати інтереси жителів кожної громади – сільської ради, ОТГ – і діяти в межах закону, – наголосив Євген Греков. – Також зберемо інформацію, як учасники бойових дій використовують земельні ділянки: самостійно чи ні обробляють, скільки податків сплачується за використання цих земель».

За інформацією обласного управління Держгеокадастру, на Полтавщині більше 20 тисяч гектарів земельних ділянок виділено учасникам бойових дій.

Image
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk